Haberler

[VİDEO VE FOTO GALERİ] Kiev’deki uluslararası kermeste Türkiye büyük ilgi gördü

Ukrayna’daki dış misyon şefleri ve yabancı işadamları eşlerinin üye olduğu, Kiev Uluslararası Kadınlar Kulübü (IWCK)’nün düzenlediği kermeste en büyük ilgiyi Türkiye standı gördü.

6 Aralık 2014 Cumartesi günü 10.00 – 17.00 saatleri arasında ”Olimpiyskiy” Milli Spor Tesisi’nde (Adres: 55 Velyka Valylkivska, Olimpiska metro istasyonu) düzenlenen yardım amaçlı kermese Türkiye’nin Kiev Büyükelçiliği de katıldı.

Çeşitli yardım faaliyetleriyle dikkat çeken IWCK’nin kermesine Ukrayna’da faaliyette bulunan bazı Türk firmaları da Türkiye Büyükelçiliği bünyesinde bağışlarda bulundu.

Ülkedeki Türk şirket temsilcilerinin de bağışlarıyla Türkiye standı en çok gelir elde eden stantlar arasına girdi. Türkiye topladığı nakdi yardım ile kermese katılan birçok ülkeyi geride bıraktı.

Türkiye’nin Kiev Büyükelçiliği, Türk bayraklarıyla donatılmış stantta satış yapan gönüllülere destek oldu.

Kermesin organizasyonunu üstlenen Ave Brigader, UkraynaHaber.com’a yaptığı açıklamada; “Kermes çok güzel gidiyor. Akşama doğru hepsi satıldı. Biraz daha pahalı eşyalar kaldı. Bizim ebru masası çok popüler, Türk kahvesi çok satılıyor çok gidiyor. Bu toplanan paralar çocuklara, hastanelere gidecek.” dedi.

Türk standında tekstil ürünleri büyük ilgi gördü. Türk şirketlerince sağlanan ürünlerin satışından elde edilen gelirler kar amacı gütmeyen IWCK tarafından yardım amaçlı kullanılacağı belirtildi.

Kermeste yapılan çekilişte THY iki kişiye uçak bileti verdi.

1992 yılında kurulan ve Ukrayna halkına hizmet amacı taşıyan IWCK’nin 47 ülkeden yaklaşık 400 üyesi bulunuyor.

YUNUS ERDOĞDU | UKRAYNA HABER

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu