Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Haberler

Çin Dışişleri Bakanı, Ukrayna krizine siyasi çözüm için çağrıda bulundu

Çin, Ukrayna-Rusya savaşı için barış planı açıklayacak

Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, Münih Konferansı’nda yaptığı konuşmada Ukrayna krizine siyasi bir çözüm bulunması gerektiğini belirtti. Çin’in barış ve diyalogdan yana olduğunu vurgulayan Bakan Yi, daha güvenli bir dünya inşa etmenin tüm ülkelerin sorumluluğu olduğunu ve bu amaçla tüm ülkelerin egemenliğine ve toprak bütünlüğüne saygı duyması gerektiğini söyledi.

Anlaşmazlıkların diyalog ve istişare yoluyla barışçıl bir şekilde çözülmesi gerektiğinin altını çizen Bakan Yi, BM Şartı’nın amaç ve ilkelerine dönülmesi ve kalkınmanın öneminin vurgulanması gerektiğini ifade etti. Bakan Yi ayrıca, mevcut güvenlik sorunlarının çözümü için “Küresel Güvenlik Girişimi Konsept Belgesi” adlı bir plan yayınlayacaklarını da duyurdu.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]