Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Türkiye

MİT, Hablemitoğlu’nu öldürdüğü iddia edilen eski ÖKK’cı Yüzbaşı Nuri Gökhan Bozkır’ı Türkiye’ye götürdü

Hablemitoğlu suikastı zanlısı Bozkır, Türkiye'ye götürüldü

Cumhurbaşkanı Recep T. Erdoğan, Necip Hablemitoğlu cinayetinin katil zanlısı olduğu iddia edilen, Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda (ÖKK) görevli eski yüzbaşı Nuri Gökhan Bozkır’ı Türkiye’ye getirildiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NTV’de katıldığı canlı yayında, 2002 yılında suikasta kurban giden tarihçi Necip Hablemitoğlu suikastine dair yeni bir gelişmeyi paylaştı. Erdoğan, katil zanlısı Nuri Gökhan Bozkır’ın MİT tarafından Ukrayna’da bulunduğunu ve Türkiye’ye getirildiğini açıkladı.

Necip Hablemitoğlu cinayetiyle ilgili önemli gelişmeyi açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması şu şekilde;
“Bunu ilk defa bu programda açıklayacağım. MİT uzunca süredir bu suikastın katil zanlılarından olan Nuri Gökhan Bozkır’ın izini sürüyordu.

Bu şahıs kırmızı bültenle aranıyordu. Kaçtığı yurtdışında 2015 yılından itibaren FETÖ medya organlarına verdiği röportajlarında da ülkemiz aleyhine asılsız iddialarda bulunuyordu.

İstihbaratımız Ukrayna’da saklandığını tespit etti ve bu şahsın yakalanarak ülkemize getirilmesi konusunda Zelenskıy ile de, önceki devlet başkanlarıyla da konuştuk. Bu kişi cinayetin zanlısı olarak ülkemiz yargısına hesap veriyor. Bu iş neticelendi, FETÖ’yle irtibatı dışında DEAŞ’a silah ve mühimmat temin ettiği de bilinen birisi. Bu kişinin yakalanıp ülkemize getirilmesi geçmişteki faili meçhul cinayetleri aydınlatma konusundaki kararlılığımızın da ispatıdır.”

ŞENGÜL HABLEMİTOĞLU: ‘BİZE İLETİLEN BİR ŞEY YOK’
Katledilen tarihçi Necip hablemitoğlu’nun eşi yazar Şengül Hablemitoğlu ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından bir sosyal medya paylaşımı yaptı.

Hablemitoğlu kendilerine ve avukatlarına herhangi bir bilgi verilmediğini belirterek şu ifadeleri kullandı:
“Biz canımızdan olup, hayal bile edemeyeceğiniz zor bir 20 yılı tamamladık. Adalete, devlete inancımızı ve güvenimizi kaybettik. Ayrıca ne ailemize, ne avukatımıza iletilen herhangi bir şey yok. Süreci, yaşadıklarımızı bilemezsiniz. O yüzden yorumlarınıza dikkat ediniz…”

Ukrayna ziyaretinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy’den istediği Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda (ÖKK) görevli eski yüzbaşı Nuri Gökhan Bozkır, Türkiye’nin, Asya ve Afrika’daki sıcak noktalara yasadışı büyük miktarda silah ve mühimmatı nasıl tedarik ettiğini anlatmıştı.

Kıyiv’de yaşayan eski Türk subayı, Suriye’ye nasıl silah sattığını Ukrayna basınına anlattı

 

Türkiye’nin, Ukrayna’dan iadesini istediği Bozkır’ın ev hapsi kararı kaldırıldı

VİDEO | Türkiye’nin, Ukrayna’dan iadesini istediği Bozkır: Ben suçsuzum

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]