Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Eğitim

Sumı Bölgesi Rektörler Konseyi, Türk Büyükelçiliğini ziyaret etti

Sumı üniversitelerinde Türkçe derslerinin verilmesi gündemde

Sumı Bölgesi Rektörler Konseyi, Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçiliğini ziyaret ederek eğitim konusunda işbirliğini konuştu.

Başkent Kıyiv’in kuzeyindeki Sumı Bölgesinin rektörler konseyi temsilcileri, Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere ve Eğitim Ataşesi Ümit Yıldız ile görüştü.

Görüşmede özellikle Ukrayna ve Türkiye’nin üniversiteler arasındaki kurumsal ilişkileri güçlendirmek için bir yol haritası belirlendi.

Buna göre; akademik hareketliliğin sağlanması için, Ortak Uluslararası Konferanslar, Forumlar, Türkiye’de Ukrayna Yükseköğretiminin Fuarı, İngilizce ve Türkçe öğrenim konularında işbirliği yapılması konusunda uzlaşıldı.

Öte yandan Sumı Bölgesi’ndeki pedagoji üniversitelerindeki filoloji fakültelerinde Türkçeyi derslerinin verilmesi imkânları konuşuldu.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]