Haberler

Ukrayna’da cep telefonu hırsızlığı patladı

Son günlerde Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’in ana caddeleri, Pazar yerleri gibi kalabalık ortamlarda cep telefonu hırsızlığı vakalarında artış yaşanıyor.

Ukrayna’da kap kaççılar telefonlara dadandı. Cep telefonu hırsızlığı ve yankesicilik vakıa sayıları hızla artıyor polis ise çözüm üretemiyor.

UkraynaHaber.com ihbar hattına gelen ihbarlarda yankesicilik hadiselerinin arttığı bildiriliyor.

Pazar yerinde çok sayıda telefon çalındığına dair ihbar alındı. Hatta Pazar esnafı bile müşterilerini telefonların çalınabileceği hususunda uyarıyor. Pazarda çantasından telefonunu çaldıran bir vatandaş durumu polise bildirdiğinde polis, çalınan cihazın IMEI numarasını istedi. Telefonuna ait IMEI dahil bütün bilgileri veren şahsa polis memurunun, “Bu sabah bize sadece bu mahallede 5 telefon hırsızlığı vakiası geldi” dediği belirtildi.

Polis başvuruyu alıyor ancak takip etmiyor. Hırsızlar ise daha çok güvenlik kameralarının görmediği açılarda ve kalabalık yerlerde çalıyor.

Polis ise bu bölgelere uyarı afişleri asarak vatandaşları uyararak bu tür hadiselerde “102” numaralı polis ihbar hattının aranmasını istiyor.

Hırsızlar çaldıkları telefonlar hemen kapatarak, sinyalini kesiliyor. Daha sonra telefonların parçalanarak ya da sahte IMEI numaraları işlenerek satıldığı düşünülüyor.

Fotoğraf: Mıkhaylo Markiv

UkraynaHaber.com WhatsApp ihbar hattı herkese açık…

UkraynaHaber.com WhatsApp ihbar hattı herkese açık…

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu