Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Gündem

Kıyiv Büyükelçiliği sitesine giren vatandaş şoke oldu

Türkiye Cumhuriyetinin Kıyiv Büyükelçiliği sitesi vatandaşın kişisel bilgilerinin güvenliğini tehlikeye mi atıyor?

Türkiye Cumhuriyeti Kıyiv Büyükelçiliği resmi sitesine girmek isteyen vatandaş çıkan uyarı mesajı görünce şoke oldu.

Çıkan mesajda, “Bağlantınız güvenli değil. Saldırganlar bilgilerinizi kiev.be.mfa.gov.tr adresi üzerinden (örneğin şifreler, mesajlar veya kredi kartları) çalmaya çalışıyor olabilir. Daha fazla bilgi edin. NET :: ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID..

Bu sunucu kiev.be.mfa.gov.tr olduğunu kanıtlayamadı; güvenlik sertifikası www.konsolosluk.gov.tr’dir. Bunun nedeni bir yanlış yapılandırma veya bağlantınıza müdahale eden bir saldırgan olabilir. Kiev.be.mfa.gov.tr adresi güvenli değil.” ibaresi yer aldı.

Bu uyarının neden çıktığı bilmeyen vatandaşlar, “Acaba Kıyiv Büyükelçiliği sitesini ziyaret ettiğimizde bilgisayar korsanı hackerlar bilgilerimizi mi çalaca?” şeklinde endişesini dile getirdi.

Vatandaşların sorularını UkraynaHaber.com’a değerlendiren siber güvenlik uzmanı ise; “Yıl olmuş 2020, ücretsiz olarak bile sağlanabilen site güvenlik sertifikası kullanmıyorlar ya da kullanamıyorlar, siteye erişen vatandaşların kişisel bilgilerinin güvenliğini tehlikeye atıyorlar.” dedi.

UkraynaHaber.com WhatsApp ihbar hattı herkese açık…

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]