Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Mağdur Kürsüsü

Ukrayna’daki deport merkezinde bir TC vatandaşı yardıma muhtaç

Çernigiv deport merkezinden bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yardıma muhtaç olduğunu bildirdi.

UkraynaHaber.com İhbar Hattına ulaşan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Çernigiv Bölgesi deport merkezinde mağdur olduğunu bildirdi.

Murat Yeniçeri‘den haber hattımıza gelen mesaj şöyle; “Ben Ukrayna’ya 3 yıl önce yasal bir şekilde giriş yaptım Donetsk Bölgesine bağlı Slavyansk şehrine eşimin (bayan arkadaşı) yanına ancak geçen süre zarfında bazı aksilikler den dolayı TC’ye dönemedim ve durumu imigrasyona (Ukrayna Devlet Göçmelik Hizmetleri) bildirdim. Benden pasaport istediler ve yaklaşık 7 veya 8 ay kadar geri alamadım ve birkaç kere ödeme yapmama rağmen. 22.03.2018 tarihinden beri bu merkezde (Yabancıların ve vatansız kişilerin geçici ikametgahı) tutuluyorum. İki  defa mahkemeye çıktım avukatın olmasına rağmen avukatın mahkemelere katılmadı ve toplamda 18 ay burada kalırsam şayet  bir yıllık oturumla Ukrayna’da kalmaya hak kazanacağım. Bugün itibariyle 14 ayım bitti ve 15 aya girdim. Benim sizlerden ricam bu merkezde benim dışında bir tane bile TC evladı yok. Rabbım şahidim olsun ki şu anda mübarek Ramazan ayında yarı aç yarı tok oruç tutuyorum. Sizlerden talebim bana bu ramazan ayının yüzü hürmetine; çay, kahve, sigara, şampuan, bisküvi gibi ufak tefek gıda yardımı talebinde bulunuyorum.

Saygılarımla.

Telefonum [WhatsApp] +380 50 240 8204

Adresim: Еніцері Мурат . Адрес: вул. Лісова, 5 ПТПІ – Пункти тимчасового перебування іноземців, с. Розсудів, Ріпкинський район, Чернігівська Обл. Пошт. індекс: 15044 (Yeniçeri Murat, Adres: Lisova ul, 5, PTPI, Rozsudiv Selo, Ripkınskıy Rayon, Çerniğivska Obl. )”

 

 

Yeniçeri, yardım etmek isteyenlerin kendisiyle iletişime geçebileceğini söyledi.

UkraynaHaber.com WhatsApp ihbar hattı herkese açık…

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]