Haberler

Başbakan Erdoğan, Cuma namazını Sivastopol’de kıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna’daki temasları kapsamında 9. Yalta Avrupa Stratejisi (YES) Toplantısı’nın ardından cuma namazını kılmak üzere Sivastopol (Akyar)’a geçti.

Erdoğan Cuma Namazı’nı Ukrayna’nın Akyar Şehri’ndeki tek cami olan Merkez Camii’nde kıldı.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik de cuma namazını aynı camide kıldı.

Erdoğan’a, Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı ve Ukrayna Milletvekili Başkanı Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu ve Kırım Müftüsü Hacı Emirali Ablayev de eşlik etti.

Namazın ardından cemaatle tek tek görüşen cumalarını kutlayan Erdoğan, Kırım’daki Diyanet İşleri Başkanlığı görevlilerinden 1912 yılında yapılan cami hakkında bilgi aldı.

TÜRKİYE’DE KULLANDIĞI MAKAM ARACI

Başbakan Erdoğan, Kırım Özerk Cumhuriyeti’nin; Simferopol, Yalta ve Sivastopol şehirlerindeki temaslarında, Türkiye’de kullandığı makam aracını kullandı. Makam aracının, feribotla Karadeniz üzerinden Yalta’ya getirildiği bildirildi.

YUNUS ERDOĞDU | KİEV – CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu