Haberler

En ucuz Euro 2012 maç bileti 30 euro

Ukrayna ve Polonya’nın ortaklaşa düzenleyeceği, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası (Euro 2012) yaklaşırken ortalama bilet fiyatları da netleşmeye başladı.

Ukrayna başkenti Kiev’de bugün UEFA temsilcileri ve Ukrayna’daki organizasyonu sorumlusu Markiyan Lubkivskiy bir araya geldi. Euro 2012 bilet satışlarının görüşüldüğü seminerde Euro 2012 bilet fiyatları da açıklandı. Böylece en ucuz bileti 30 euro ve final maçı bileti ise 600 euro ’ya kadar çıkabilecek. VİP biletlerin de henüz fiyatlar oluşturulmamakla beraber kesin fiyatlar 1 Mart’ta açıklanacak.

UEFA’dan yapılan açıklamada, Euro 2012’nin biletlerinin büyük kısmının satışının 1 Mart 2011’den itibaren euro2012.com sitesi üzerinden satılmaya başlanılacağını ve biletlerin ise Nisan 2012 yılında bastırılıp teslim edileceği bildirildi.

Markiyan Lubkivskiy, ise daha önce statları yüzde yüz dolması için biletlerin Euro 2008’den daha ucuz olacağını söylemişti. Öte yandan bilet fiyatlarının yerli ve yabancı taraftarlar için tek fiyattan satılacak.
Biletlerin üzerindeki fiyatlar maçların oynanacağı ülkelerin milli para birimleri ve euro olmak üzere iki ayrı para biriminde yazılacak.

Taraftarlar, her maç için ayrı bilet alabileceği gibi isterlerse tüm maçlar için kombine bilet de satın alabilecek. Bilet satışına ilişkin ayrıntılı bilgi ise euro2012.com sitesine üye olanlara duyurulacak.

31 maçtan oluşacak şampiyona için yaklaşık 1 milyon 400 bin bilet satılacak. Turnuvanın açılış maçı 8 Haziran 2012’de Varşova’da, final maçı ise 1 Temmuz’da Kiev’de yapılacak.

Euro 2012’ye Ukrayna’da; Donetsk, Kiev, Lviv ve Harkiv şehirleri ev sahipliği yapacak.

Ukrayna ile Polonya birlikte Euro 2012 Avrupa futbol şampiyonasına ev sahipliği yapacak.

Öte yandan ortalama geliri yaklaşık 300 dolar olan Ukraynalılar ise şimdiden maç bileti almak için para biriktirmeye başladı.

Yunus Erdoğdu – Kiev- Cihan

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu