Haberler

Diyalog Avrasya’da yeni başkan Ukraynalı Prof. Dr. Volodemir Sergeyçuk

Diyalog Avrasya (DA) Platformu’nun 9. Genel Kurul toplantısı 14 ülkeden aydınların katılımıyla Antalya’da gerçekleştirildi. Seçim heyecanının yaşandığı genel kurulda tek aday olan Ukraynalı Prof. Dr. Volodemir Sergeyçuk yeni dönem başkanı seçildi. Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı eski başkanı Harun Tokak ise eş başkan oldu.

Dönem başkanlığı bayrağını devralan Sergeyçuk, 2 yıllık başkanlık süresince çok başarılı projelere imza atmayı hedeflediklerini belirterek, komite üyelerine teşekkür etti.

Eş başkanlığa seçilen Harun Tokak ise yeni başkana destek sözü verdi. Görevini devreden Kazakistan Yazarlar Birliği Başkanı Nurlan Orazalin, yeni başkana başarılar dileyerek her zaman yanlarında olacağını ifade etti.

‘Avrasya Aydınlar Buluşması’ adı altında düzenlenen 9. Diyalog Avrasya Genel Kurul toplantısına 14 ülkeden bakan, milletvekili, rektör, akademisyen ve gazeteci katıldı. Platformda Avrasya Öğrenci projesinin ön protokolü konuşuldu. Buna göre 2011 yılında 100 öğrencinin değişim projesine dahil edilmesi planlanıyor. Genel kurulda ayrıca DA Platformu’nun yeni dönem projeleri hakkında bilgi verildi. Projeler içinde Avrasya Pedagoji Kulübü’nün kurulması, Avrasya Yazarlar Birliği toplantısının yapılması, misafir kalem projesi ve ‘Büyüklerin Dünyasında Çocuklar’ konulu bir konferansın yapılması kararlaştırıldı.

Genel kurulda platforma yeni üye olan ülkelerin temsilcilerine üyelik beratları ve katılım belgesi verildi. Toplantı, ülke milli komite başkanlarının yeni ve eş başkana ülkelerinden getirdiği hediyeleri vermesiyle sona erdi.
(CİHAN)

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu