Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Kitap

Thomas Horbes’in, Leviathan kitabı çıktı

Leviathan- Veya Bir Din ve Dünya Devletinin İçeriği, Biçimi ve Kudreti

Leviathan, İngiliz filozof ve siyaset teorisyeni Thomas Hobbes tarafından yeni bir yazıldı. Kitap, Nisan (1651) ayında yayınlandı. Hobbes’un siyaset felsefesinin en önemli eserlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Leviathan, kitabında bir devletin kurulmasını savunan Hobbes’un düşüncelerini içermektedir. Hobbes, insan doğasının kötü olduğunu ve insanların ancak güçlü bir otorite tarafından kontrol edilirse toplumda barış ve düzen sağlanabileceğini savunur. Kitapta, insanların birbirlerine karşı savaşmakta olduğu bir doğal durumdan bahseder ve bu durumdan kurtulmanın tek yolu olarak güçlü bir devletin kurulmasını önerir.

Leviathan aynı zamanda Hobbes’un sosyal sözleşme teorisini de içermektedir. Hobbes, insanların doğal durumda birbirleriyle karşı karşıya olduğu savaş ortamından kurtulmak için bir anlaşma yaparak bir devlet oluşturduklarını savunur. Bu sözleşme, insanların bireysel özgürlüklerinden bazılarını feda ederek, güvenliği ve düzeni sağlayacak bir otoriteye teslim etmelerini içermektedir.

Leviathan, siyaset felsefesi ve modern siyasi düşüncenin önemli bir eseri olarak kabul edilmektedir ve günümüzde hala okunan ve tartışılan bir kitaptır.

Kitap Servisi – UkraynaHaber.com

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]