Haberler

Zelenskıy, Ukraynalı milyarder Ahmetov’un kendisine darbe hazırlığında olduğunu söyledi

26 Kasım Cuma günü, Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, göreve süresinin yarısının dolması üzerine 30 gazeteci ile basın toplantısı düzenliyor.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, görev süresinin yarısının dolması münasebetiyle düzenlediği basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Basın toplantısında ülke gündemine oturan açıklamalarda bulunan Zelenskıy, Ukrayna ile Rusya sınırındaki son durum ve ülke gündemindeki konular hakkında daha önce belirlenerek davet edilen 30 gazetecinin sorularını cevaplıyor.

Öte yandan Zelenskıy, Ukrayna istihbarat birimlerinin Aralık ayında ülkede bir darbe girişimi olabileceğine dair bulgular elde ettiğini de söyledi. Rusya’nın ülkede bir darbe hazırlığı içerisinde olduğuna dair bilgi veren Zelenskıy, “Sadece Rusya ile değil ülkemizin içinde de büyük sorunlarla karşı karşıyayız. 1-2 Aralık’ta ülkede bir darbe gerçekleşeceğine dair bilgi aldım” ifadesini kullandı.

Ses kayıtlarında Ukraynalı milyarder Rinat Ahmetov’un da adının geçtiğini, “milyar dolar destek vermeye hazır olduğu” bilgisi geldiğini belirten Zelenskıy, darbe iddiasıyla ilgili bir Ukraynalı ile bir Rus’un ses kayıtlarını dinlediğini ve iddiaların hedefindeki, Ahmetov’u da ses kayıtlarını dinlemek için köşke davet ettiği söyledi.

İddialar karşısında sükunetini koruduğunu ifade eden Zelenskıy, Ahmetov’un söz konusu konuşmalardan ve ses kayıtlardan haberi olup olmadığı konusunu bilmediğini ifade etti.

55 yaşındaki Rinat Ahmetov, yaklaşık 11 milyar 544 milyon dolar servetiyle, Ukrayna’nın en zengin ismi. Ahmetov, Türk işadamı Murat Ülker’in 6,3 milyar dolarlık servetinin yaklaşık iki katına sahip.

Muhabir: Yunus Erdoğdu | Kıyiv – [email protected]

Twitter: @erdogduy

Olay yerinden Canlı Yayınlar için : Twitter: @ukraynahaber

Facebook: facebook.com/erdogduy

İnstagram: instagram.com/ukraynahabercom/

Son Dakika için Telegram Haber Kanalımız:
https://t.me/ukraynahaber
Haber İhbar Hattı WhatsApp:

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu