Gündem

1 Nisan sabahı Rus işgalciler ateşkesi ihlal ederek, Ukrayna’yı bombaladı

1 Nisan sabahtan bu tarafa Ukrayna’nın doğusunda Donbas'taki Rus paralı askerleri ateşkesi üç kez ihlal etti.

1 Nisan sabah saatlerinden itibaren, Ukrayna’nın doğusunda Donbas’taki Rus işgalciler, ateşkesi üç kez ihlal ederek bombardıman yaptı. Açılan ateş sonrasında Ukrayna ordusundan can kaybı ve yaralanan olmadı.

Ukrayna’nın doğusunda cephe hattındaki Ukrayna Birleşik Kuvvetler Karargâhı’nın sözcüsü Anna Novitska yaptığı açıklamada, “1 Nisan saat 07:00 itibariyle Rus işgal kuvvetlerinden 3 bombardıman kaydedildi. Özellikle, Svetlodarsk ve Zolotoe-4’e çok uzak olmayan bir yerde, düşman, çeşitli sistemlerin ve ağır makineli tüfeklerin el bombası fırlatıcılarıyla ateş açtı. Novgorodskoye köyüne, hafif silahlarla ateş açıldı” dedi.

Birleşik Kuvvetler Karargâhı’ndan Anna Novistka, Rus paralı askerlerinin 31 Mart’ta ise ateşkesi 5 kez ihlal ettiğini belirtti. Dünkü saldırılar özellikle “Vostok” operasyonel-taktik grupların sorumluluk alanında yerleşim yerinden çok uzak olmayan bir alanda gerçekleşti. Azak Denizi’nde kıyısında Rus işgalciler çeşitli el bombası fırlatıcı sistemleri, büyük kalibreli makineli tüfeklerden ve küçük kalibreli silahlardan ateş açtı.

Ukrayna’nın “Kuzey” birliklerinin sorumluluk alanında; Svetlodarsk, Lugansk ve Zolote-4 işgalciler; otomatik ağır ve omuzdan atılan anti-tank fırlatıcılarından, ağır makineli tüfeklerden ve hafif silahlardan Ukrayna mevzilerine ateş açtığı bildirildi.

Son günlerde Rus paralı askerlerin bütün temas hattı boyunca aralıksız provokasyonlarına devam ettiği belirtildi.

Öte yandan Rus işgalciler teçhizatlarını yenilediği ve yeni cephe hattını düzenlendiği bilgisi geldi.

Muhabir: Konstantin Konevets – Kıyiv

Ukrayna Genelkurmay Başkanı Homçak: Tüm askeri birlikleri yerleşim birimlerine yönelik taarruza karşı hazırlıyoruz

Her gün Ukrayna ve dünya gündemine dair haber ve analizler ücretsiz olarak cep telefonunuza gelsin ister misiniz?

Siz de ‘Zamanım yok, hazır önüme gelsin’ diyenlerdenseniz, günün öne çıkan gelişmeleri ve gündeme dair analizlerini WhatsApp uygulaması aracılığıyla telefonunuza toplu halde gönderiyoruz. Bunun için yapmanız gereken çok basit iki işlem var.

WhatsApp Bültene nasıl üye olabilirsiniz?

  1. Numaramızı hiç kaydetmeden buraya tıklayıp direk “bülten” yazabilirsiniz.

2. UkraynaHaber.com’a ait +380636656525 numarasını telefon rehberinize kaydedin.

Mobil cihazınızdan WhatsApp uygulamasını açın ve bu numaraya “Bülten” yazarak bir mesaj atın.

Hepsi bu kadar…

Telefon numaranız kesinlikle başka kişilerle paylaşılmayacaktır ve sadece WhatsApp bülteni için kullanılacaktır.

Bülten üyeliğinizi nasıl sonlandırabilirsiniz?

WhatsApp’ınıza mesaj gelen numaramıza sadece “İPTAL” yazılı bir mesaj atarak üyeliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

Gelen bültenimizi telefonunuzdaki diğer numaralara göndererek haber ve analizleri YouTube.com/UkraynaHaber‘teki videoların daha çok kişiye ulaşmasına katkıda bulunabilirsiniz.


YouTube KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN


TELEGRAM KULLANIYORSANIZ HABERLERDEN CANLI YAYINLARDAN ANINDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORSANIZ TEK TIKLA KANALIMIZA ABONE OLABİLİRSİNİZ…


Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu