Haberler

Ukrayna’da 16 yaşındaki kızın, 68 yaşındaki Türk işadamını öldürdüğü dava görülmeye başladı

Ukrayna'da, Türkiye vatandaşı olan 68 yaşındaki iş insanı Hasan Yıldırım, eski sevgilisi olduğu öne sürülen 16 yaşındaki Elis Pançuk tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Genç kız, sorgu sırasında onu banyoda öldürdüğünü ve parçaladığını itiraf etti.

Türkiye vatandaşı olan Hasan Yıldırım, Ukrayna’nın liman şehri Odesa’da küçük çaplı bir iş insanıydı ve Temmuz ayında ortadan kayboldu. Yıldırım’dan haber alamayan akrabaları Ukrayna polisi ile iletişime geçti. Polis Yıldırım’ın yaşadığı dairede incelemelerde bulundu.

BOĞUŞMA İZİ VE KAN LEKELERİ BULUNDU

Dairede boğuşma izi ve kan lekeleri bulundu. Yıldırım’ın kişisel hayatıyla ilgili detaylar öğrenilince 16 yaşındaki Elis Panchuk şüpheli olarak gözaltına alındı.

“CANSIZ BEDENİNİ PARÇALADIK VE 14 ÇÖP TORBASINA KOYDUK”

Mahkemede Yıldırım ile cinsel ilişkisi olduğu ifade eden genç kız, sorgu sırasında onu banyoda öldürdüğünü ve parçaladığını itiraf etti.

Pançuk “Kavga etmeye başladık ve bayıldı. Ben ve erkek arkadaşım onun öldüğünü anladık. Ondan kurtulmaya karar verdik. Parçaladık ve 14 çöp torbasına koyarak gömdük” dedi.

Elis Pançuk ve erkek arkadaşı Anton Horoşenko duruşmaya birlikte katıldı. Mahkeme süresince el ele durdular.

ERKEK ARKADAŞI DA TUTUKLANDI

Pançuk’un 17 yaşındaki erkek arkadaşı Anton Horoşenko suçu işlerken kız arkadaşına yardım ettiğini itiraf ederek tutuklandı. Polis görevlilerine göre Pançuk, olaydan aylar önce Yıldırım’la dairesinde tanıştı.

Bir tanık, Yıldırım’ın seks karşılığında ergenlik çağındaki kızlara hediyeler verdiğini belirtti. Bölge sakinlerinden Mıkıta “Her gün eve yeni bir kızla geldiğini görüyordum. Son aylarda, koyu renkli saçları olan hep aynı kız onu ziyaret ediyordu” diye konuştu.

Yerel basında çıkan haberlere göre Pançuk’un akrabaları da, genç kızın Yıldırım’la olan ilişkisini biliyor ancak umursamıyordu.

SUÇLU BULUNMASI HALİNDE 15 YIL HAPİS CEZASI ALACAK

Ovidiopol Bölge Mahkemesi’nde görülen ilk davanın ayrıntılarını belirlemek polis ekiplerinin beş ayını aldı.

Sanıkların herhangi bir pişmanlık duyup duymadığı duruşmalar sırasında ortaya çıkacağını söyleyen Savcı Yaroslav Gurov, mahkemenin Pançuk ve Horoşenko için istediği cezayı dikkate alacağını ifade etti.

Panchuk suçlu bulunması halinde 15 yıl hapis cezası alacak.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu