Magazin

Müziğinize inanmayan İnsanlar ile çalışmayın

Bi Yetenek Kim? Yarışmasının ilk finalisti Maksut Çavlu ,Zorluklar hayalleri engellemez kamçılar.

Kınay Production ve 21 Medyanın ortaklaşa düzenlediği ve Karnaval Medya Grubunun Basın sponsorluğunda gerçekleşen Bi Yetenek Kim ? müzik yarışmasının ilk kazananı Maksut Çavlu yarışma ödülü olan yarışmaya katıldığı şarkının Single ödülüne Kınay Production Maksut Çavlunun 2 şarkısına daha stüdyo kayıdı yaptırarak bir jest yaptı. Kınay Production’un sahibi Murat Kınay ‘Bir sanatçıda üretim kadar sanatsal karekterin ve sanatçı ahlakının önemli olduğunu belirterek Maksut Çavlu gerek müziği gerek bir sanatçıya yakışan ahlak ve tavrı ile taktirimizi kazanmış değerli bir kardeşimizdir.Yarışmada birincilik kazandığı şarkıya destek olarak kendisine iki şarkısının kayıtlarını da gerçekleştirerek 3 şarkı ile müzik yolculuğunda kendisine verdiğimiz desteği göstermek istedik.dedi.

Maksut Çavlu kendisinin müziğe olan tutkusunu belirterek , Birçok müzisyende olduğu gibi benim de müziğe olan ilgim çocukluk yıllarıma dayanıyor. Enstrümanlara karşı aşırı bir merakım vardı. Aile içinde müzikle uğraşan başka bireylerin olmayışı müzikal gelişimim için bir dezavantajdı ama yine de şartlar ve imkanlar müziğe ulaşmam konusunda beni pek etkilemezdi.

Amatörce de olsa ara sıra arkadaşımdan ödünç aldığım klavye üzerinde doğaçlama birşeyler denerdim. O yaşlarda notasyon eğitimim olmadığı halde birçok melodik ezgiyi zorlanmadan çalabiliyordum. Enstrümanlara olan bu ilgim zamanla baskın gelmeye başladı ve 2013 yılında ilk Üniversitemi okurken eğitim bursumdan para biriktirip ilk gitarımı almamla müzik serüvenim başladı. Çocukluk dönemlerimde Barış Manço, Cem Karaca, Haluk Levent, Murat Kekilli ve Kıraç gibi Anadolu Rock’a yön veren usta isimlerin şarkılarıyla büyüdüm. Bu durum rock müziğe ve gitara ayrı bir ilgi duymama sebep oldu. Sosyal Bilgiler öğretmenliği Bölümünü okurken birçok cafe, bar ve sosyal platformlarda sahne aldım. Çıktığım her sahne bana ayrı bir özgüven ve sahne deneyimi kazandırarak beni müziğe daha çok yaklaştırdı. Üniversite son sınıftayken akademik bir müzik eğitimi almam gerektiğini anladım ve müzik bölümüne hazırlanmaya karar verdim. Nitekim bugün Müzik Öğretmenliği Bölümü lisans 3. sınıf öğrencisi olarak eğitimime devam etmekteyim. Geçtiğimiz süre zarfında bazı müzik yarışmalarına katıldım ama beni asıl ön plana çıkaran “Bİ YETENEK” yarışması oldu. 2014 bestelediğim ilk şarkım olan “Olmuyor Sensiz” bu yarışmada elde ettiği birincilikle dijital ortamda hayat buldu. Şimdi ise Kınay Music Group etiketiyle 21 Ağustos Cuma günü dinleyici ile buluşacak ilk max single çalışmamın verdiği heyecanı yaşıyorum.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu