Dünya

Erdoğan: Şehit Süleymani’nin yokluğu derinden üzüyor

İran Büyükelçiliği resmen açıkladı...

Türkiye Cumhuriyeti’nin Reisicumhuru Recep T. Erdoğan, İran’ın en önemli komutanlarından Kasım Süleymani’nin ABD tarafından öldürülmesi sonrası İranlı mevkidaşı Hasan Ruhani ile telefonda görüştü.

İran’ın Ankara Büyükelçiliği’nin resmi Twitter hesabından görüşmeye dair bilgi paylaşıldı.

Elçilik hesabından yapılan paylaşımda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ruhani’ye, “Şehit Süleymani’nin yokluğu derinden üzüyor. İran halkı, sizin ve Rehber’in (Hamaney) öfkesinin farkındayım” dediğine yönelik ifadeler yer aldı.

Görüşmeye dair Anadolu Ajansı ve basına yansıyan haberlerde, Erdoğan’ın bu ifadeleri kullandığına dair bilginin yer almaması dikkat çekti.

Haberlerde, İran Devrim Muhafızlarına bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin ABD saldırısında öldürülmesi ve bölgedeki diğer gelişmelerin ele alındığı kaydedildi.

İran Büyükelçiliği’nin paylaşımlarında Erdoğan’ın ayrıca Ruhani’ye, “İran halkı, sizin ve Hamaney’in öfkesinin farkındayım” dediği kaydedildi ve eklendi:

İran Büyükelçiliği’nin yaptığı paylaşımın devamında ise şu ifadeler kullanıldı:

“Sayın Erdoğan, Şehit Süleymani’nin muhteşem cenaze törenini Irak televizyonundan izlediği kaydeden ‘Bu görüntüler, Irak halkının General Süleymani’ye sevgisinin tezahürüydü’ dedi.”

 

Kasım Süleymani suikastı Orta Doğu’da savaşı tetikler mi?

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu