Otomobil

İtalya’da yapılan “yerli” otomobil için ilk sipariş Ukrayna’dan

İtalya’da yapılan ve büyük bir gizlilikle getirilen “Yerli” otomobilin tanıtım törenine katılan Ukrayna'nın Türkiye Büyükelçisi Andriy Sıbiga, elçilik olarak yerli otomobil siparişi verebileceklerini duyurdu.

İtalya’da tasarlanıp yapılan ve Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde yapılan törenle tanıtılan “yerli” otomobile ilk yurtdışı talep Ukrayna’dan geldi.

Reis Erdoğan tarafından ilk sürüşün yapıldığı otomobilin özellikleri de kamuoyuyla paylaşıldı. İngilizce paneli olan ve tamamen elektrikli olan ve tek şarj ile 500 kilometre gideceği öğrenilen yerli otomobilin tanıtım törenine yoğun ilgi gösterildi.

İtalya’nın 2017’de uluslar arası fuarlarda görücüye çıkardığı, “yerli” otomobilin tanıtım törenine katılan Ukrayna’nın Türkiye Büyükelçisi Andriy Sıbiga, tanıtım töreninin ardından sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımlarda bulundu.

Ukraynaca ve Türkçe paylaşım yapan Sıbiga, elçilik olarak yerli otomobil siparişi verebileceklerini açıkladı. Sıbiga mesajında, “#TOGG elektrikli otomobili satın alma fikrinin bana ve meslektaşlarıma ilgi çekici geleceğine inanmamın yanı sıra #TürkiyeninOtomobili’nin elektrikli otomobili sevenler için bir hit olabileceğini düşünüyorum.” dedi.

https://t.me/ukraynahaber

Erdoğan’ın “yerli” otosu İtalyan tasarımı, Çin iştiraki…

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu