Türkiye

Kurban Bayramı’nda Ukraynalı kadına Türkiye’de, öldüresiye tecavüz edildi

İzmir’de kadına şiddet olayları, bayram sevincine gölge düşürdü

Türkiye’de öldüresiye darp edilip tecavüze uğrayan Ukraynalı bir kadın, kaldırıldığı hastanede yaşam mücadelesi veriyor.

Türkiye’de kadına yönelik şiddet, Kurban Bayramı’nda da çirkin yüzünü gösterdi. İzmir’de Ukraynalı bir kadın, kimliği belirsiz kişiler tarafından öldüresiye darp edilip tecavüze uğradı. Hastaneye kaldırılan talihsiz kadının yaşam savaşı sürüyor.

ÇIĞLIKLARINI DUYDULAR

Ukrayna’dan sosyal medyada tanıştığı kişi ile buluşmaya İzmir’e gelen bir çocuk annesi Svitlana Avierkına (48) tecavüze uğradı. Kurban Bayramı’nın ilk günü olan 11 Ağustos’ta Avierkına kimliği belirsiz kişi tarafından Adnan Menderes Havalimanı’ndan araçla alındıktan sonra Basmane’ye götürüldü. Talihsiz kadın, burada bir evde kimliği belirsiz kişi ve beraberindekiler tarafından tecavüze uğradı. Saldırı sırasında cinsel organı zarar gören Avierkına’nın aşırı derecede kan kaybettiği öğrenildi. Kadının yardım çığlıklarını duyan vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis geldi. Çağırılan ambulansla Tepecik Kadın Doğum Hastanesi’nde tedavi altına alınan ve kan takviyesi yapılan kadının cinsel organında meydana gelen yırtıklardan dolayı ameliyata alındığı açıklandı. Talihsiz kadının sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Kadının verdiği bilgiler doğrultusunda havalimanındaki kamera kayıtlarının incelemeye alındığı, saldırganların yakalanması için operasyon başlatıldığı kaydedildi.

Kaynak: Tük basını

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kadına bunu yapanlar derhal cezalandırılsın. Kim yapmışsa Allah cezasını versin. Bizim ülkede erkekler neden böyle Ukrayna ve Rus kadınlarına potansiyel fahişe gibi bakıyor yazık çok yazık Ukraynada yaşıyorum ve buranın kadınları kızları dört dörtlük eşlerine çok sadık bence bu bakış açısı değiştirilmeli bir kaç çapulcu abaza yüzünden bizim gibi düşünen aydın Türk insanların da imaji sarsılıyor Allah topunuzun cezasını versin.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu