Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Eğitim

Türkiye’nin Ukrayna dahil yurtdışında göndereceği akademisyenler belli oldu

Yurt Dışında Görevlendirilecek Öğretim Üyesi-Öğretim Görevlisi-Okutman Seçme Sınavı 2019 sonuçları açıklandı. Böylece Mesleki Yeterlilik ve Temsil Yeteneği Sınavları sonucunda yurtdışına gidecek öğretmenler belirlendi. Akademisyenler, sonuçları MEB’in internet sitesinden öğrenebilecek.

Yurtdışına gönderilecek akademisyenler belli oldu. Akademisyenler, mesleki yeterliliklerinin ve temsil yeteneklerinin ölçüldüğü sınav sonucuna göre dünyanın farklı ülkelerinde Türkiye’yi temsil edecek.

HANGİ ÜLKELERE AKADEMİSYEN GÖNDERİLECEK?
Akademisyenler yetkinliklerine göre Almanya, Arjantin, Avustralya, Bangladeş, Belarus, Belçika, Bosna Hersek, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Çin Halk Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, Irak, İngiltere, İran, İrlanda, İsveç, İtalya, Kazakistan, Kuveyt, Letonya, Litvanya, Macaristan, Makedonya, Mısır, Moldova, Nijer, Pakistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Suudi Arabistan, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna ve Ürdün’de görevlendirilecek.

Ssonuçları öğrenmek için tıklayınız: http://abdigm.meb.gov.tr/ABDIGM/Sinav/okutman_08012019/okutman_Sonuc.aspx

 

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]