Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Foto GaleriGündem

Poroşenko: 2019’da demokrasiyi koruyacağız, vatandaşların hak ve özgürlüklerinin ihlalini önleyeceğiz

Ukrayna'da, 31 Mart'ta cumhurbaşkanlığı seçimleri yapılacak

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, demokrasinin korunmasının önemini vurguladı.

Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi (RNBO) toplantısında konuşan Poroşenko: “Bugün iki tehdit ile karşı karşıyayız. Bir yandan – doğrudan askeri saldırganlık tehdidi. Ve bugün, bu saldırganlığı kovmaya çok daha hazırlıklıyız. Öte yandan, demokratik hak ve özgürlüklere karşı bir saldırılardır.” şeklinde konuştu.

Anayasal hakların ve vatandaşların özgürlüklerinin garantörü olarak, bu haklara ya da kısıtlamalara yönelik saldırılara izin vermeyeceğini belirten Poroşenko, “Seçme hakkı dahil. Sizden bir isteğim var, sizi aldatmaya çalışanları dinlemeyin. Benim ve tüm ekibim için demokrasiyi korumak, egemenliği ve toprak bütünlüğünü korumaktan daha az önemli değil ” diye konuştu.

Seçimlerin yapılmayacağı yöndeki iddialara ilişkin Poroşenko, “Demokrasiyi savunacağız. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 31 Mart 2019’da gerçekleşeceğini garanti ediyoruz. Bunu vurguluyorum. Noel’in 7 Ocak’ta yapılacağı gerçeği kadar kesin ve Noel Arifesi’nin 6 Ocak olduğu kadar doğrudur.” dedi.

Poroşenko şunları söyledi, “Bir ay önce vaat edildiği gibi, sıkıyönetim sivillerin günlük yaşamını neredeyse hiçbir şekilde etkilemedi. Söz verildiği gibi, hak ve özgürlüklerin kısıtlanmasına yol açmamış ve ekonomiyi olumsuz yönde etkilememiştir.”

Muhabir: Yunus Erdoğdu – Kiev | [email protected]

Twitter: @erdogduy

Facebook: facebook.com/erdogduy

İnstagram: https://www.instagram.com/founderofukraynahaber/

Fotoğraflar: Mykola Lazarenko

Poroşenko, 30 günlük sıkıyönetim yasasını yeniledi: hak ve özgürlükler kısıtlanmayacak

www.UkraynaHaber.com

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]