Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Sinema

Son dakika: Ayşen Gruda’nın doktorlarından açıklama!

Usta oyuncu Ayşen Gruda'nın tedavi gördüğü Kağıthane Derindere Hastanesi Başhekimi ve ilgili doktorlar, sanatçının sağlık durumu hakkında UkraynaHaber.com'a açıklaması yaptı.

Türk Sineması’nın usta oyuncuları arasında gösterilen Ayşen Gruda’nın geçen hafta aniden fenalaşarak Kağıthane’de yer alan özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesine olduğu ortaya çıkmıştı. Hastanede tedavi gördükten bir süre sonra taburcu olan Gruda, birkaç gün sonra tekrar fenalaşınca yoğun bakıma kaldırıldı.

Ayşen Gruda’nın genel sağlık durumu hakkında uzun süredir hekimliğini sürdüren Hastane Derindere Başhekimi ve İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ergün Kasapoğlu bilgi verdi. ‘Değerli sanatçımız Ayşen Gruda, 14 Aralık Cuma günü hastanemize halsizlik, yorgunluk ve şiddetli karın ağrısı şikayetiyle geldi. Yaptığımız tetkik ve muayeneler sonucunda mide kanaması tanısı konulan hastamızı acil olarak yoğun bakım ünitemize aldık. Mide kanamasını durdurarak kan değerlerini olması gereken aralığa çekebilmek için gerekli kan takviyesini sağladık. Akut gelişen bu sağlık probleminin yanı sıra yaşının getirdiği eşlik eden diğer sağlık sorunları nedeniyle süreci biraz zorlu seyretmiş olsa da şu an genel sağlık durumu stabildir gün içindeki durumuna göre servise çıkarmayı planlıyoruz. Ayrıca Sevgili Ayşen Gruda’nın mesleki hayatı ve özel durumu nedeniyle yaklaşık 1 yıldır ilerlemiş düzeydeki pankreas kanserini takip ediyoruz. Hastalığın gelişim evresine göre gerekli muayene ve kontrolleri devam ediyor. Konuyla ilgili süreç tamamen takip ve kontrolümüz altındadır.’ diye konuştu.

Pankreas kanseri tedavisini yürüten Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Oğuzhan Karatepe de ‘Ayşen Hanım’a maalesef pankreas kanseri teşhisi konuldu. Şu aşamada herhangi bir operasyon düşünmüyoruz. Medikal tedaviyle birlikte hastamızın genel durumunu takip edeceğiz, genel durumu düzeldikten sonra kemoterapi düşünülebilir. Şu anda sadece genel durumu toparlamaya yönelik adımları ilaç tedavisi ile yapıyoruz. Bir hafta içerisinde durum daha da netliğe kavuşacak. İlk yatırdığımız dönemde hayati tehlike riski mevcuttu. Fakat bu kan tedavisi sonrasında genel durum iyiye seyretti’ açıklamasında bulundu.

UkraynaHaber.com

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]