KültürVideo

[VİDEO +18] Yavuz Bingöl, Ukrayna’da özgürce tükürdü!

Ukrayna'da oynadığı bir filimde dönerci ve kebapçı rolünde şişe et takarken özgürce ekmek teknesine tükürdüğü görüntüler...

Verdiği röportajda Türkiye’nin özgür bir ülke olduğuna vurgu yapan Yavuz Bingöl’ün bunu örneklendirirken “Türkiye’de yere tükürebiliyoruz” ifadesini kullanması sosyal medyada gündem oldu.

AKP Başkanı Recep T. Erdoğan’a verdiği destekle bilinen Yavuz Bingöl, AKP’nin yayın organı Sabah mevkutesine yaptığı açıklamada: “Yurt dışına gidin; orada yapamadığınız her şeyi burada yapabiliyorsunuz. Orada yere tüküremezseniz, burada tükürüyorsunuz, kırmızı da geçemezsiniz, burada geçiyorsunuz. Burada iktidar, yasal bir düzenleme yaptığında ayağa kalkıyoruz. Herkes kurallara, yasaya uyacak. Biz fazla özgür bir ülkeyiz.” dedi.

Ukrayna’da oynadığı bir filimde dönerci ve kebapçı rolünde şişe et takarken özgürce ekmek teknesine tükürdüğü görüntü akıllara geldi.

Bingöl’ün bol küfürlü konuşmasında başından geçen hadiseleri anlatıyor. İşte o sahneler:

Erdoğan’ı tanımlarken “200 yıllık ekonomik düzene çark sokmuş Müslüman bir liderden bahsediyoruz” ifadesini kullanan Bingöl, “Bu lideri yok etmeye çalıştılar. Dünyadaki adaletsizlikle, hukuksuzlukla bir tek Cumhurbaşkanımız savaşıyor” görüşünü dile getiriyor

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu