Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
GündemVideo

Ukrayna ordusu, Türk yapımı Kirpi zırhlı personel taşıyıcılarının yeni partisini aldı

Ukrayna toplamda 200 adet Türk yapımı zırhlı personel taşıyıcı sipariş etti. İlk parti 2022 sonbaharında teslim edildi.

Ukrayna’nın, Türkiye’den sipariş verdiği mayına karşı korumalı araç sınıfında sağladığı üstün koruma düzeyi ile efsane haline gelen Kirpi’ler Ukrayna’da. Yeni parti Türk yapımı Kirpi’ler, Rus işgalcilere karşı kullanılmak için cephedeki yerlerini alacak.

İlk parti 2022’de Ukrayna ordusuna girdi. O zamanlar Kirpi zırhlı personel taşıyıcıları, 12,7 mm M2 Browning makineli tüfekle açık tip bir kuleye sahipti. Şimdi üzerlerine uzaktan kumandalı bir savaş modülü kuruldu.

Toplamda, Ukrayna 200 Kirpi zırhlı personel taşıyıcı sipariş etti.

Savaşlar sırasında, Türk zırhlı personel taşıyıcıları, askerlerin hayatını kurtarma yeteneklerini çoktan kanıtladı . Kasım 2022’de bir zırhlı personel taşıyıcı, bir mayın patlamasına ve bombardımana karşı koydu . Arabanın bir tekerleği koptu ve ayrıca zırhlı personel taşıyıcının önüne doğrudan isabet oldu. Tüm hasara rağmen, tüm mürettebat hayatta kaldı.

Muhabir: Yunus Erdoğdu

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]