Türkiye

Erdoğan’ın eski Başyaveri: Silahım vardı suikast yapsaydım yapardım!

"Silahım vardı suikasta yardımcı olmakla suçlanıyorum eğer böyle bir eylem yapsaydım bu eylemi yapabilecek pozisyondaydım"

AKP Genel Başkanı Recep T. Erdoğan’a yönelik suikast girişimi davasında savunma yapan eski başyaver Ali Yazıcı, “24 saat Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikteydim, suikasta yardımcı olmakla suçlanıyorum eğer böyle bir eylem yapsaydım bu eylemi yapabilecek pozisyondaydım” dedi.

Türk milletine karşı kurulan hain 15 Temmuz kumpasında Muğla’da, AKP Başkanı Recep Erdoğan’a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin öldürüldüğü saldırıya ilişkin, 3’ü firari, 43’ü tutuklu 47 sanığın yargılandığı davanın dördüncü duruşmasının dördüncü oturumu başladı.

Duruşmada, sanıkların esas hakkındaki savunmaları alınmaya devam edildi. Dördüncü oturumda ilk olarak Erdoğan’ın eski başyaveri Ali Yazıcı esas hakkındaki savunmasını yaptı.

“BENİ CUMHURBAŞKANI BİZZAT KENDİSİ SEÇTİ”

Yazıcı, “Darbeyle ilgili yönlendirilmiş oyuna getirilmiş tuzağa düşürülmüş olabilirim. 24 saat Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikteydim yanımda zaman zaman silahım vardı suikasta yardımcı olmakla suçlanıyorum eğer böyle bir eylem yapsaydım bu eylemi yapabilecek pozisyondaydım” dedi.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu