Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Mağdur Kürsüsü

Ortada iddianame bile yok 8 ay tek kişilik hücrede!

En büyük ünvanı bir taşra ilçesinde savcılık olan kişi ne yapabilir?

Sizi geç tanımışız, buna üzülüyoruz. Mağdurları savunduğunuz için değil; ortada herkesin gördüğü apaçık bir adaletsizlik varken buna “yanlış” diyebiliyorsunuz cesaretle. Yoksa her gün mektuplara dökülenlerin, zulümlerin doğru olduğunu, zulme ortak olanlar dahi kabul edemiyor…

Allah’ın binlerce selamı üzerinize olsun.

Oğlum (…) yargıda yapılan toplu tutuklamalarla 22 Temmuz 2016 tarihinde (…) Cezaevine konuldu ve 10 aydır tutuklu. 22 Eylül 2016 tarihinde tek kişilik hücreye alındı, 8 aydır bu tek kişilik hücrede kalıyor. Bakanlıktan bir liste geldiğini ve unvanlı hâkim savcıların tek kişilik hücrelere alınacağını duyduk. Hepsi bu.

Dile kolay bu ifadeler… 8 aydır tek başına ve daha ne kadar kalacağı belli değil. Her gece biz, “acaba bu gece kendine bir şey yapar mı?” vehmiyle sabahları sabah ediyoruz. 10 aydır. Tek kişilik koğuşlarda kalanlardan ilâç kullananlar, kendi kaşını kirpiğini yolmaya başlayanlar duyuyoruz. Nedir bu? İnsanları yok etmeye matuf nazi taktiği mi? Daha önce darbeciler dışında kim bu ülkede bu işkenceyi hakkında hiçbir hüküm bulunmayan tutuklu birilerine yapmış?

Bazen size gelen mağdur mesajlarını okuyunca diyoruz ki; şimdi bu arkadaşın durumuna gelebilsek bayram ederiz. Halimizi düşünebiliyor musunuz? Kimseyle acımızı yarıştırmak için değil, durumun vahametini anlatabilmek için bu örneği verdim.

15 Temmuz darbesinin yaşandığı gece oğlum evindeydi. Darbeyle, darbecilerle hiçbir ilişkisi olmayan bir insandır. Kendisi hakkında gözaltı kararı çıkarıldığında kendi ayaklarıyla ifade vermeye gidip; tutuklanmıştır. Hiçbir kaçma teşebbüsü olmamıştır.

Suçlamanın ne olduğu dahi söylenmeden 8 aydır tek kişilik hücrede tutuluyor. Daha ne kadar tutulacağı belli değil. HSYK başkanının demeçlerinden anladığımız kadarı ile itirafçı sayısını arttırmak için bu yola başvuruluyor. Hiçbir suçu olmayan insan bile, bu kadar zaman tek kişilik hücrede kalsa, her kâğıdın altına imza atar ve ben suçluyum diye haykırır.

Okuyan diyebilir ki; “kim bilir ne yapmıştır tek kişilik hücredeyse.” Yok, gerçekten yok. En büyük unvanı bir taşra ilinin taşra ilçesinde savcılık olan kişi ne yapabilir?

Kendi halinde Anadolu insanıyız. Bu imtihanı kaldıramamaktan korkuyoruz. Bir insanın 8 ay tek kişilik hücrede nedenini bilmeden tutulması insanlık suçudur. Sayfalarca yazı yazılabilir. Ama gerek yok. Duyan yok. Lütfen yardım edin dayanacak gücümüz kalmadı.

*Mesaj sahibinin kimlik bilgileri bizde mahfuzdur.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]