Haberler

[VİDEO] Eurovision birincisi Jamala’dan İFLC sürprizi

Almanya’nın Düsseldorf şehrinin 10 bin kişilik ISS Dome spor salonundaki 14’üncüsü düzenlenen Uluslararası Dil ve Kültür Festivali’nde (IFLC) en büyük sürprizlerden birisi Eurovision Şarkı Yarışması 2016 Birincisi, Ukraynalı Sanatçı Jamala oldu.

Festivalin ana programına katılan Jamala, muhteşem sesiyle sahne alarak Eurovision’da kendisine birinciliği getiren Kırımlı Tatarların vatanlarından sürgün edilişini anlatan 1944 adlı harika şarkısını seslendirdi. Jamala’nın katılımı ile 10 bin kişilik ISS Dome spor salonundaki coşku doruğa ulaştı.

Dünyanın renkleri ile Almanya’da buluşan, dünya çocukları ile aynı sahnede şarkı söylemekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Jamala, bu festivalde bir çok ülkeden öğrencinin kendi ülkelerine has şarkı ve dansları sergilediğini bu sayede karşılıklı tanışma ve barışa katkı sağlandığına dikkat çekti.

IFLC’nin önemine dikkat çeken Jamala’nın performansı büyük beğeni topladı. Yoğun alkış ve sevgi seli ile uğurlanan Jamala sözlerine teşekkür ederek son verdi.

@erdogduy | YUNUS ERDOĞDU – [email protected]

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu