Haberler

[ViDEO] Ukrayna’da kaybolan işadamı aranıyor!

İş gezisi için 30 kişilik kafile ile 16 Mart’ta Ordu’nun , Ünye ilçesinden Ukrayna’nın başkenti Kiev’e gelen esnaf Abdullah Zorlu’dan haber alınamıyor.

Ünye TV haberine göre, hayatından endişe eden ailesi, yetkililerden yardım bekliyor.

Ünye’de elektrik tesisat malzemeleri satış yapan evli ve üç çocuk babası Abdullah Zorlu (36), Burada üç gün kaldıktan sonra 19 Mart 2016 tarihinde kafile Türkiye’ye dönerken, Abdullah Zorlu’dan bir daha haber alınamadı.

Bir haftadır kendisinden haber alamadıklarını ve hayatından endişe ettiklerini belirten kardeşi Mustafa Zorlu, “Ağabeyim ilk kez yurt dışına çıkıyor. 3 günlük iş seyahati için gittiği Kiev’den dönmedi. Kendisi ile birlikte giden arkadaşlarına ve organizasyon şirketine sorduğumuzda ağabeyim dönüş günü uçak saatine yakın bir zamanda yalnız başına otelden ayrıldığını söylüyorlar. Maddi ya da manevi her hangi bir sıkıntısı yoktu. Dışişleri Bakanlığı ve Kiev Büyükelçiliği’ne müracaatta bulunduk. İlgililerin ağabeyimin bulunması için yardımcı olmalarını bekliyoruz” dedi.

Gören, bilen veya bilgisi olan herkesten yardım beklediklerini dile getiren Mustafa Zorlu, “Ağabeyimin bulunması için her yolu deniyoruz. Ağabeyim gitmeden önce banka görevlisine, kredi borcunu bir ay ben burada olmasam başkası ödeyebilir mi şeklinde sormuş. Ayrıca bir arkadaşına ‘ben yurt dışına gidiyorum, uçak düşer belki benim bir yere borcum var dönemezsem onu ödersiniz’ diyerek borcu olan yerin yazılı olduğu bir not vermiş. Bunları öğrendikçe kafamız karışıyor, her şeyden şüphe duyar olduk. Ailesi çoluk çocuğu perişan halde. Gelecek iyi bir haberi umutla bekliyorlar” diye konuştu.

http://unyetv.net/gundem/ukraynada-kaybolan-esnaftan-bir-haftadir-haber-alinamiyor/

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu