Haberler

Son tükeniş

Fenerbahçe, haftalardır, hatta aylardır öngörülen tükenişini nihayete kavuşturdu ve Başakşehir’e karşı galip gelemeyerek şampiyonluk ümidini son haftaya dahi taşıyamadı. Böylece sezona krizlerle başlayan, 3 başkan 2 teknik direktör değiştiren ezeli rakibi Galatasaray’a şampiyonluğu ve dört yıldız apoletini kaptırdı.

Her ne kadar 2-0’dan geriye dönüşle 2-2’ye skoru taşısa da, maç tüm sezonun gediklerini perçinler nitelikteydi. Maça etkisiz ve isteksiz başlayıp, sonrasında soğukkanlılıktan uzak, disiplinden kopuk bir panik atak…


Takımın “disiplin tapusunu” oyuncu gurubuna teslim etmiş bir yönetim tarzı,
hiç bir otorite ağırlığı ve teknik-taktik hamlesi olmayan teknik direktör bu sonucun sorumlusudur.

Her şeyden öte, öz güvenini, öz benliğini, öz kapasitesini ve camiadaki birlikteliği, sevgiyi, dayanışmayı kendi egoları uğruna istismar ederek heba etmiş tek adam yönetimi…

Sporda başarı olduğu gibi başarısızlıkta normaldir. Nitekim daha öncesinde olduğu gibi başarısızlıklarda takımını, yönetimini, hocasını desteklemiş bir camiadan bahsediyoruz. Bu kabul edilir değil artık, bunun adı başarısızlıktan da öte kendi siyasetini ve hırslarını koskoca bir camiaya dayatmadır!

ŞAMPİYONLUĞU GÖTÜREN – GETİREN FAKTÖRLER
Sezonun son bölümlerine kadar çok daha dar ve düşük kadrosu ile şampiyonluğu saha içinde hak eden görüntüsünü veren takım, Beşiktaş’tı.

Kâğıt üzerinde şampiyonluğu sırtlaması gereken takım, Fenerbahçe idi.

Galatasaray son haftalara kadar hiç hak etmeyen, özellikle de saha içi dokunulmazlığı artık olağanüstü seviyelere ulaşmış oyuncularının korunması ile sonuca etki eden kararlar. Buna rağmen kesinlikle şampiyonluğu hak eden bir teknik direktör: Hamza Hamzaoğlu.

Hamzaoğlu, savunması çok kötü bir takımı, sonuca yönelik stratejik hamlelerle; “Gol yememeyi ve maç kazanmayı başaran” bir saha kenarı yönetimiydi.

Karşı tarafta ise skor üretkenliğini bir türlü beceremeyen: İsmail Kartal…

Sonuç olarak Fenerbahçe bir kez daha potansiyelini inatlar ve kontrolsüz bir gücün hırları uğruna kullanamamıştır.
Kongre öncesi söylemler ve sinyaller ümit vermediği gibi ayrışma ve bölünme makası daha da açılmaktadır, gelecek uğruna ümitler de tükenmiştir…

SERHAT KILIÇ | UKRAYNA HABER – serhat_kilic_as@hotmail.com @serhat5407

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu