Haberlerİş Dünyası

Atatürk, Kiev’de anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 76. yıl dönümünde Ukrayna’nın başkenti Kiev’de anıldı.

Türkiye’nin Kiev Büyükelçiliği bahçesinde düzenlenen anma törenine; Birinci Kâtip Yasemin İpek Öztürk, Askeri Ataşe Deniz Kurmay Albay Mustafa Aslan, Kiev Kültür ve Turizm Müşaviri Berat Yıldız, Kiev Ticaret Müşaviri Belkıs Gürsel Güleç, Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı (TİKA) Ukrayna Program Koordinasyon Ofisi Koordinatörü Hacı Bayram Bolat, THY Kiev Müdürü Hakan Yılmaz,  büyükelçilik mensupları, Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (TUSİB) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adnan Anaçali, TUSİB Yönetim Kurulu Üyesi Selami Güner, Türkiye-Ukrayna İşadamları Derneği (TUİD) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Burak Pehlivan, elçilik çalışanları, Türk işadamları, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

Program, Türkiye ile Ukrayna arasında saat farkı olmadığı için 09.05’te başladı. Bir dakikalık saygı duruşuna müteakiben İstiklal Marşı okundu.

Askeri İdari Ateşe Soner Özgür ; “Bizler tatürk’ün izinde olmayı büyük bir onur ve gurur vesilesi sayıyoruz. Bizlere emanet ettiği modern Türkiye Cumhuriyeti’ni belirttiği düzeye çıkartmak için yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. ” dedi.

10 Kasım münasebetiyle elçilik binasındaki Türk bayrağı da yarıya indirildi.

YUNUS ERDOĞDU | KİEV – CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu