Haberler

Çernomorskiy Lisesi’nde bir İstanbul sevdalısı: Yeketerina

Bir şehir düşünün, kendisine sevdalı birçok şairin rüyasını süsleyen ve farklı farklı milletleri kendisine hayran bırakan?

Evet, bu şehir tahmin ettiğiniz gibi İstanbul’un ta kendisi…

Birçok şiir yazdırmış kendisine İstanbul. Ve sevgilinin teşbihi olarak şairlerin rüyasını süslemiş. O şiirlerden birisi de usta şairlerimizden Yavuz Bülent Bakiler’in; “Gözlerin İstanbul Oluyor Birden” adlı şiiri.

İstanbul’a hayran bir Odesalının bu şiiri okurken sizi de duygulandıracağından hiç şüphemiz yok. Bu şiiri okumakta sabırsızlanan öğrencimiz ise Çernomorskiy (Karadeniz) Lisesi’nden İstanbul aşığı 8. sınıf öğrencisi: Terletskaya Yeketerina.

Öğrencimiz kendisini etkileyen o rüyalar şehri hakkında yazılmış şiirlerden birisini okuyacağından dolayı heyecanla Kiev’e Türkçe Olimpiyatları Finaline gideceği günü bekliyor.

Duygularını anlatırken gözlerinde İstanbul’u görüyoruz adeta: “ İstanbul’u çok seviyorum. Her yönüyle beni etkileyen şehirlerden biridir İstanbul. O güzel şehre gidenlerden biri de ben olmak istiyorum. Türkçeyi İstanbul ile daha çok sevdim.”

İstanbul’u şiirle sevmek ayrı bir duygu olsa gerek. Öğrencimize başarılar diliyoruz. En kısa zamanda vuslata ermesi temennisiyle…

ODESA | www.UkraynaHaber.com

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu