Haberler

[VİDEO VE FOTO GALERİ] THY’nin D Terminali’ne taşınmasının ne faydası var?

Türk Hava Yolları (THY) Kiev Genel Müdürü Hakan Yılmaz, Ukrayna Haber’e yaptığı açıklamada Ukrayna’nın başkenti Kiev yolcularına daha iyi hizmet verebilmek amacıyla 10 Eylül tarihi itibariyle Boryspil Havalimanı’nın B Terminali’nden yeni D Terminali binasına taşındıklarını söyledi.

THY’nin Borispil B Terminali’nden D Terminali’ne taşınmasını Ukrayna Haber’e değerlendiren Hakan Yılmaz: “Yeni terminale buradaki büyük taşıyıcılar içerisinden ilk THY geçtik. Star Alliance üyelerinden de ilk biz geçmiş olduk. Bunun en büyük avantajı THY yolcuları terminale ilk girdiklerinde bizim konturumuzu görecek. Buradaki en iyi pozisyonu aldık, hem resepsiyonlar (check-in-desk) hem satış ofisi bakımından. Terminal yeni ve temiz olanakları çok dolayısıyla bütün bu fırsatlardan ilk THY yolcuları yararlanacak.” dedi.

Havalimanın rahatlığı ve konforuna özellikle vurgu yapan Hakan Yılmaz, fiyatlara daha aşağıya çekebilmek için sefer sayısını arttırmaya çalıştıklarını belirtti.

THY Kiev’de daha önce Borispil B Terminali’nde hizmet veriyordu. Doğuş, Alarko ve YDA ortaklığı tarafından yapılan Kiev Borispil Havaalanı’na ilk yerleşen havayolu şirketi oldu.

YUNUS ERDOĞDU | WWW.UKRAYNAHABER.COM

FOTOĞRAFLARI İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ….

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu