Haberler

THY’den vizesiz Ukrayna’ya Ağustos’a özel promosyon fiyatları

Türk Hava Yolları (THY) Karadeniz havzasının iki önemli ülkesi, Türkiye ile Ukrayna arasında uzun süredir başlaması beklenen vizesiz seyahate özel Ağustos ayı süresince promosyon fiyatlarından uçuracak.

THY’nin, 30 Temmuz’a kadar İstanbul’dan alınacak biletlerde Ukrayna’nın 6 farklı noktasına 189 eurodan başlayan fiyatlarla uçacağı belirtildi.

THY’nin Ukrayna’ya gidiş-dönüş her şey dâhil 189 euroluk uçuşlarında 30 kiloya kadar serbest bagaj hakkı bulunduğu bildirildi.

THY hâlihazırda Ukrayna’nın başkenti Kiev’in yanı sıra başlıca büyük şehirleri; Odesa, Simferopol, Lviv, Donetsk ve Dnipropetrovsk şehirlerini tarifeli uçuşlar gerçekleştiriyor.

THY’nin sadece İstanbul ile Kiev arasında haftalık 16 tarifeli seferi bulunuyor. Artan karşılıklı seferler sayesinde haftanın her gününde İstanbul’dan bir yolcu sabah Kiev’e gelip-akşam dönme imkânına sahip.

Ukrayna ile Türkiye arasındaki vize muafiyeti 1 Ağustos 2012 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek. Bu sayede her iki ülke vatandaşları söz konusu ülkelerde 30 gün süre ile vizesiz kalabilecek.

YUNUS ERDOĞDU | KİEV – CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu