Haberler

[FOTO VE VİDEO] ‘Yaşamadan tolerans ruhu yerleşmez’

Kiev Boris Grinçenko Üniversitesi’nin ev sahipliğinde; “Modern dünyada hoşgörü ve insani değerler: kıtalararası entelektüeller diyalogu” adlı konferansa Rusya’dan katılan DAP Rusya Federasyonu Milli Komite Başkanı Prof. Dr. Rostislav Rıbakov;

“Günümüz insanlığına tolerans ruhunu yaşamadan yerleştirmek mümkün değil. Önce bunu yaşamak gerekir. Bu ruhu öğretimden önce, eğitimde vermek gerekir. Terbiyeyi verebileceğimiz en ideal kurumlar okullardır. Dolayısıyla tüm dünyada okullarda tolerans ruhunu, yani terbiyeyi öncelikli düşünmemiz ve vermemiz gerekiyor. Günümüzde bu düşünceyi yaşatan ve ayakta tutan düşünür Fethullah Gülen’dir. Dünyanın hemen hemen her ülkesinde açılan okullarda öncelik toleranslı, terbiyeli insanlar yetiştirmektir. Bizim de yapmamız gereken budur.” şeklinde konuştu.

Konferansı Cihan’a özel değerlendiren Rıbakov;

“Konferans, sıcak kalpli insanlar tarafından organize edildiği için her zamanki gibi güzel geçti. Gençlerin iyi bir şeyler yapma derdinde olması, gelecek adına umut veriyor. Bu konferans kafayla değil, yürekle yapılan bir konferans önemli olan da buydu. Dünyanın en önemli problemlerinden birisini görüşürken, bir taraftan da eski tanıdıklarımızla görüştük, dostluğumuzu pekiştirdik ve yeni dostlar kazandık. İnşallah bu tür konferanslar periyodik hale getirilir” dedi.

Yunus Erdoğdu – Kiev – Cihan

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu