Haberler

[FOTO VE VİDEO] ‘Toleransın önünde kadro sorunu var’

Kiev Boris Grinçenko Üniversitesi’nin ev sahipliğinde; “Modern dünyada hoşgörü ve insani değerler: kıtalararası entelektüeller diyalogu” adlı konferansa katılan Gürcistan Cumhurbaşkanı’nın Danışmanı Peter Metreveli ise yaptığı değerlendirmede;

“Tüm kültürler bizim yani insanındır. Yabancı kültür yoktur. İnsanlığa böyle yaklaşmalıyız. Gençler ile ilgili yeni bir tolerans ruhu yapılanmasını sonuna kadar destekliyorum. Çünkü, bunu başaramazsak insanlığın geleceğinden bahsedemeyiz. Toleranslın önünde kadro sorunu var. Tolerans anlayışının yerleşmesi için; hoşgörülü, anlayışlı, kültürlü, aydın insanlara ihtiyaç var. Yüksek medeni değerlere sahip insanların, kendi kültürünün değerlerini yaşarken diğer kültürlere de eşit oranda saygı duymasıyla dünyada gerçek manada barış hayata geçebilir.”

Konferans katılımcıları; eğitim bakanlıklarının eğitim ve öğretimde toleransa yer vermesi, basın yayın organlarının; toleransı, dostluğu, aile bağlarını özendirecek haberler yapmasının teşvik edilmesini ve DAP çatısı altında Uluslararası Tolerans Komitesi kurulmasını kararlaştırdı.

Yunus Erdoğdu – Kiev – Cihan

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu