Haberler

Artık Kartalların Kiev’de de yuvası var

Beşiktaş’ın Dinamo Kiev ile oynayacağı UEFA Avrupa Ligi grup maçı öncesinde Ukrayna’nın başkenti Kiev’de Ukrayna Beşiktaşlılar Derneği’nin lokali açıldı.

Lokalin açılışı Futbol Komitesi Başkan Yardımcısı Cengiz Zülfikaroğlu ve Ukrayna Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Burak Pehlivan tarafından yapıldı.

Cengiz Zülfikaroğlu kurdeleyi keserken; “Kiev’den kilometrelerce uzakta Beşiktaş sevgisini yaşamaya ve yaşatmaya çalışan başkanın nezdinde bütün arkadaşlarımızı kutluyorum. Hayırlı olsun.” dedi.

Açılış anında Ukrayna’daki Beşiktaşlıların yanı sıra Çarşı Berlin üyeleri de hazır bulundu. Lokale konuk olarak gelen eski Beşiktaş futbolcusu Pascal Nouma ise kameralardan rahatsız oldu ve lokalden ayrıldı.

Burak Pehlivan Cihan Haber Ajansı’na (CİHAN) yaptığı açıklamada; “Ukrayna Beşiktaşlılar Derneği olarak çalışmalarımıza üç ay önce başladık. Bugün itibariyle de lokalimizi açarak önemli bir aşamaya gelmiş bulunuyoruz. Yeni bir dernek olmamıza rağmen son zamanlarda yaptığımız etkinliklerle Ukraynalılara derneğimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Şu anda da derneğimizin üyelerinin yüzde yirmisini Ukrayna vatandaşları oluşturmakta.” diye konuştu.

Fenerbahçeli Onur Hekim adlı bir taraftar ise; “Burada Beşiktaşlı arkadaşlarımıza destek olmaktan gurur duyuyorum. Yurt dışında tuttuğumuz takımın bir önemi, yok önemli olan birlikte olmak.” dedi.

Beşiktaş taraftarı işadamı Mehmet Çirkin ise duygularını; “Gördüğünüz gibi Ukrayna’nın merkezinde, Ukrayna’nın kalbinin attığı yerde artık bir kartal yuvası var. Emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyoruz. Bundan sonra kartallar olarak burada buluşacağız, burada coşacağız ve buradan uçacağız” şeklinde anlattı.” şeklinde anlattı.

Yunus Erdoğdu – Kiev- Cihan

Fotoğraf galerisi ve video sitemizde olacak!

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu