Haberler

Türkler, Beyoğlu eğlencesini Kiev’e taşıyacak

Ukrayna’daki Türk toplumunun önde gelen sanatçılarından Mustafa Tanyeri, eski İstanbul’un Galata tavernalarının eğlencesini Kiev’e taşıyacak.

Mustafa Tanyeri, uzun yıllardır Almanya’nın Köln şehrinde müzik çalışmalarında bulunan Faruk Görsev Orkestrası eşliğinde 16 ve 17 Mart 2011 tarihlerinde üst üste 2 akşam olmak üzere özel eğlence programı sunacak.

Türkler, Ukraynalılar ve Kiev’de yaşayan yabancıların katılması beklenen “Galata Tavernası” temasıyla oluşturulan program, Kiev’in mahzen tarzındaki özel eğlence mekânı olan Club Petrovich’de gerçekleştirilecek.

Türk müziği ağırlıklı olmak üzere, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Yunanca ve Rusça şarkıların seslendirileceği programda Ballet Vatan Dans Grubu tarafından Ukrayna Halk Dansları, Kafkas Dansları ve oryantal dans gösterileri sunulacak.

Ukrayna’daki, Beyoğlu tarzı eğlencede Akdeniz sıcaklığını yansıtacak organizasyonda, misafirler de gönüllerince katılacağı özel atraksiyonlar yapılacak.

Besteci ve solist Mustafa Tanyeri, geçtiğimiz yıl Kiev Senfoni Orkestrası ile birlikte Milli Opera’da bir konser düzenlemişti.

Yunus Erdoğdu – Kiev – Cihan

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu