Haberler

“SUÇ TÜRK İHRACATÇILARDA”

Kiev’deki yaş meyve ve sebze hallerinde yeri bulunan Savaş Akar ise, Türkiye’nin yanlış politikaları nedeniyle 46 milyonluk Ukrayna pazarını; Hollanda, Polonya ve İspanya’ya kaptırmasının büyük bir talihsizlik olacağını söyledi.

Akar, kendisinin Türkiye’deki üretici seralarında incelemelerde bulunduğunu ve bazı seralarda söz konusu zararlıları bizzat gördüğünü söyleyerek, “Zincirdeki bir halkanın eksik olması gevşek olması her tarafı etkiliyor.” diye konuştu.

Hatay’dan gelen ve 12 yıldır Ukrayna’da yaş meyve sebze işi yapan Rıfat Eser ise iğneyi Ukrayna’ya batırmadan, çuvaldızı Türk ihracatçısına batırıyor:

“Ben Ukrayna hükümetini suçlamıyorum. Suçu Türk ihracatçılara atıyorum. Genellikle Ukrayna’ya gelen Türk malları birinci sınıf kalitede gelmiyor. Güzel ve kaliteli mallar Avrupa memleketlerine gidiyor. Ukrayna’ya en çok ikinci sınıf mallar geliyor. Tabi ki Ukrayna hükümeti gelen domateslerdeki bakteri (zararlı) ve hastalıklardan dolayı haklı olarak kota koymuştur. Bu Ukrayna’ya gelen malların yüzde 90’ı Türkiye’de kontrol edilmiş olsaydı biz bu durumlara gelmezdik.”

YUNUS ERDOĞDU KİEV CİHAN

 

HABERİ ZAMAN GAZETESİNDE OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!

 

HABERİ GOOGLE’DA OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!

 

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu