Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Dünya

Ukrayna, Gürcistan büyükelçisini ülkesine gönderdi.

Saakaşvili'nin durumu ağır.

Ukrayna ve Gürcistan arasında diplomatik kriz.

Gürcistan Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna büyükelçisini istişare için Tiflis’e göndermesine tepki gösterdi.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy’nin talimatı ile görevini yapması için Büyükelçi Giorgiy Zakraşvili önce Ukrayna Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı akabinde de Gürcistan’ın eski cumhurbaşkanı ve Ukrayna vatandaşı Mihail Saakaşvili’nin Kıyiv’e naklini görüşmek üzere ülkesine dönmesi istendi.

Tiflis ise bu adımı, “Egemen bir devletin iç işlerine müdahale ve dost bir devlete ve halkına yönelik düşmanca bir hareket” olarak değerlendirdi.

Gürcistan Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, “Kıyiv’in kararı iki ülkenin stratejik ilişkilerine zarar veriyor. Kıyiv’in resmi kararını yeniden gözden geçireceğini ve iki ülke arasındaki tarihi dostane ilişkileri daha da geliştirmek için çaba göstereceğini umuyoruz.” denildi.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]