Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Dünya

Rapor: Alman ordusu Rusya’nın Ukrayna işgali öncesinden daha kötü durumda

Alman ordusu olan Bundeswehr, hala aktif olarak faaliyet gösteren modern bir ordu olarak kabul ediliyor. Bundeswehr, NATO üyesi bir ülke olan Almanya'nın savunmasından sorumlu ve yaklaşık 182.000 askeri personelden oluşuyor. Ayrıca, Alman ordusu, NATO operasyonlarına ve barışı koruma misyonlarına da katılmaktadır.

Alman ordusu, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali öncesine kıyasla daha fazla silah ve teçhizat sıkıntısı çekiyor.

Almanya’da Silahlı Kuvvetlerden Sorumlu Parlamento Komiseri Eva Hoegl, yayınladığı yıllık raporunda ordunun son durumunu gözler önüne serdi.

Raporda, hükümeti, Kıyiv’e silah sevkiyatı yaptıktan sonra ordunun stoklarını yenilemekte yavaş davranmakla suçlayan Hoegl, “Bundeswehr zaten her şeyin çok azına sahipti ve (Rusya’nın) 24 Şubat 2022’deki işgalinden bu yana daha da azına sahip” dedi.

Komiser, “Birliklerimiz Ukrayna’ya verilen desteği memnuniyetle karşılıyor ancak obüsler, çoklu roketatarlar ya da Leopard tankları Kiev’e teslim edildiğinde (stoklarında) büyük eksikler açılıyor. Siparişlerin daha hızlı verilmesi gerekli” ifadelerini kullandı.

“Kışlaların modernizasyonunu hızlandırmaya çağırdı”

Altyapının güncellenmesi için gereken yatırım miktarını toplam 50 milyar Euro olarak açıklayan Hoegl ayrıca yetkilileri, ülkenin her yerinde utanç verici bir durumda olduğunu belirttiği kışlaların modernizasyonunu hızlandırmaya çağırdı; ve tuvalet, temiz duş ve Wifi eksikliğini eleştirdi.

Alman ordusunun durumu nasıl?

Alman ordusu olan Bundeswehr, hala aktif olarak faaliyet gösteren modern bir ordu olarak kabul ediliyor. Bundeswehr, NATO üyesi bir ülke olan Almanya’nın savunmasından sorumlu ve yaklaşık 182.000 askeri personelden oluşuyor. Ayrıca, Alman ordusu, NATO operasyonlarına ve barışı koruma misyonlarına da katılmaktadır.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]