Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Sözlük

Dezenkarnasyon nedir?

Dezenkarnasyon, sözcük anlamıyla “etten ayrılma” anlamına gelip, ölüm denilen olaya Spiritüalist terminolojide verilen addır; solunum ve kalp atışlarının durmasıyla anlaşılan bu olay, Spiritüalizm’de “ruh ile yoğun (fiziksel) beden arasındaki ilişkinin kesin olarak kesilmesi” şeklinde tanımlanır. Fakat buradaki “etten ayrılma” ifadesi vücudun içinden çıkıp gitmek anlamında değil, ruhun vücut üzerindeki hakimiyetini durdurması, vücudu etki altında tutmayı bırakması anlamında kullanılır; çünkü madde-dışı bir varlık olan ruh için, mekanla ilgili olan girmek ve çıkmak fiilleri kullanılamaz. Spiritüalist terminolojideki terimlerle dezenkarnasyon, ruhun, perisprisini bedenden çekerek konsantrasyonunu spatyuma kaydırmasıdır.

Dezenkarnasyon, ölüm sonrası ruhun bedenden ayrılması ve öteki dünyaya geçmesi anlamına gelir. Bu kavram, farklı dinler ve kültürler arasında farklılık gösterse de, genellikle insanların ölüm sonrası varlıklarını tanımlamak için kullanılır.

Bazı inançlara göre, dezenkarnasyon kavramı, insanların reenkarnasyon veya yeniden doğuş gibi başka bir varoluş biçimine geçebileceğini ima eder. Diğer inançlar ise, insanların ölümden sonra doğrudan bir öteki dünyaya geçeceğine inanır.

Dezenkarnasyon kavramı, felsefe ve ruhsal öğretiler gibi konularda da sıklıkla kullanılır. Bu bağlamda, dezenkarnasyon, bedenin geçici bir varlık olduğunu ve gerçek varlığın ruh veya bilinçte olduğunu ima eder.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]