Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Çevre

Ünlü bilim insanı tarih verdi: Kıyamet 2100’den sonra her an kopabilir

Rothman, dünyanın sonu için ilginç teorisini ortaya koydu: Felaketi yanlış yerde arıyorsunuz

Ünlü bilim insanı tarih verip, dünyanın sonu için ilginç teorisini ortaya koydu: “Felaketi yanlış yerde arıyorsunuz” dedi.

Dünyaca ünlü bilim insanı Daniel Rothman, dünyanın sonu için korkunç bir teori ortaya attı. Buna göre Daniel Rothman, insanlığın dünyanın sonunu yanlış yerde aradığını açıklayarak, asıl felaketin uzaydan değil okyanuslardan geleceğini belirtti. Daniel Rothman, 100 veya 200 yıl içerisinde okyanuslardaki karbon miktarının kitlesel yok oluşa sebep olabileceğini aktardı.

Küresel ısınmanın artmasıyla birlikte dünya genelindeki bilim insanları da kitlesel yok oluşla ilgili teorilerini bir bir ortaya koymaya başladı. Okyanuslar ve denizlerle ilgili yaptığı çalışmalarla tanınan dünyaca ünlü bilim insanı Daniel Rothman da dünyanın sonuna ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

ASIL FELAKET OKYANUSLARDAN GELECEK

Rothman, tüm dünyanın gözünü uzaya çevirdiğini ancak asıl felaketin uzaydan değil okyanuslardan geleceğini belirtti. Rothman, okyanuslardaki karbon seviyesinin hızla arttığını ve bu seviyenin 2100 yılında 500 gigatona (1 milyar (109) ton) ulaşacağını belirtti. Bu durumun da kitlesel yok oluşu meydana getirebileceğini anlattı. Ancak Rothman, kitlesel yok oluş için tam olarak hangi rakamın gerektiğini bilmediğini vurguladı.

“DÜNYADAKİ 5 KİTLESEL YOK OLUŞTAN 4’Ü KARBONLA İLGİLİYDİ”

Karbon salınımının artmasının daha önce 4 kitlesel yok oluş meydana getirdiğini belirten Rothman, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şu anda okyanuslardaki karbon miktarı 300 gigaton. 100 veya 200 yıl sonra bu seviye 500 gigatona çıkacak. Bu da kitlesel yok oluşu tetikleyebilir. Ancak insanlar, değişimin uzun yıllar alması nedeniyle kitlesel yok oluşa gittiğimizi fark edemeyebilir. Yine de dünyadaki 5 kitlesel yok oluştan 4’ü karbonla ilgiliydi. Artışın dikkatle takip edilmesi gerekiyor.”

2191 YILINA TEKABÜL EDİYOR

Bilim adamının denizlerdeki karbona işaret etmesi akıllara, Kuran’ı Kerim’in Tekvîr Suresi’nin 6. Ayetini getirdi.

Tekvir 6: “Denizler ateşlendiğinde (suları çekilip, volkanlar halinde ateş püskürdüğünde)” deniyor.

Ayetin ebced sayısı 2191 yılına tekabül ediyor.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]