DonetskDünyaKırım

İngiltere: Ukrayna’da gerilimin tırmanmasının Rusya Federasyonu için “ağır sonuçları” olur

İngiltere’den resmi açıklama geldi:  Rusya'nın eylemlerini yakından takip ediyoruz

İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab, Ukrayna’ya karşı herhangi bir büyük çaplı askeri tırmanış gerçekleştirme girişiminin Rusya için “ağır sonuçları” olacağını söyledi.

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmıtro Kuleba ile İngiliz mevkidaşı arasındaki bir telefon görüşmesi yapıldığı bildirildi.

Kuleba, özellikle, geçici olarak işgal altındaki, Donetsk ve Luhansk bölgeleri ile Kırım sınırında askeri bir tırmanış gerçekleştiren, Rusya Federasyonu’nun eylemlerinin yanı sıra Rus propagandası dezenformasyon Raab’a hakkında bilgi verdi.

Kuleba görüşmede; “Ukrayna’nın herhangi bir askeri eylem veya provokasyon gerçekleştirme iddiasıyla ilgili yanlış bir fikir dayatma konusunda Rus propagandası yapmaktan vazgeçmiyor. Bu tam bir saçmalık. Ukrayna hiçbir zaman sorunu tırmandırmaya çalışmıyor, Ukrayna her zaman barış arayışında ve barış için çabalıyor” dedi.

Buna karşılık Raab, Kuleba’ya Londra’nın Rusya’nın eylemlerini yakından takip ettiğine dair güvence verdi.

İngiliz bakan, ülkesinin Ukrayna ile tam dayanışma içinde olduğunu yineledi ve Rusya Federasyonu’nun büyük çaplı bir askeri tırmanışa gitme girişiminin kendisi için ciddi sonuçları olacağına vurguladı.

Taraflar ayrıca, Rusya’nın Ukrayna’nın doğusundaki güvenlik durumunu ağırlaştırması durumunda, Ukrayna ile İngiltere arasındaki siyasi ve güvenlik işbirliğinin güçlendirilmesini değerlendirdi.

Muhabir: Yunus Erdoğdu

Her gün Ukrayna ve dünya gündemine dair haber ve analizler ücretsiz olarak cep telefonunuza gelsin ister misiniz?

Siz de ‘Zamanım yok, hazır önüme gelsin’ diyenlerdenseniz, günün öne çıkan gelişmeleri ve gündeme dair analizlerini WhatsApp uygulaması aracılığıyla telefonunuza toplu halde gönderiyoruz. Bunun için yapmanız gereken çok basit iki işlem var.

WhatsApp Bültene nasıl üye olabilirsiniz?

  1. Numaramızı hiç kaydetmeden buraya tıklayıp direk “bülten” yazabilirsiniz.

2. UkraynaHaber.com’a ait +380636656525 numarasını telefon rehberinize kaydedin.

Mobil cihazınızdan WhatsApp uygulamasını açın ve bu numaraya “Bülten” yazarak bir mesaj atın.

Hepsi bu kadar…

Telefon numaranız kesinlikle başka kişilerle paylaşılmayacaktır ve sadece WhatsApp bülteni için kullanılacaktır.

Bülten üyeliğinizi nasıl sonlandırabilirsiniz?

WhatsApp’ınıza mesaj gelen numaramıza sadece “İPTAL” yazılı bir mesaj atarak üyeliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

Gelen bültenimizi telefonunuzdaki diğer numaralara göndererek haber ve analizleri YouTube.com/UkraynaHaber‘teki videoların daha çok kişiye ulaşmasına katkıda bulunabilirsiniz.


YouTube KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN!


TELEGRAM KULLANIYORSANIZ HABERLERDEN CANLI YAYINLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İSTİYORSANIZ TEK TIKLA KANALIMIZA ABONE OLABİLİRSİNİZ…


Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu