Haberler

İnterpol’ün aradığı 3 yabancı; dolandırıcı, silah tüccarı ve kalpazan Ukrayna’dan çıkarken yakalandı

Dolandırıcı, silah tüccarı ve kalpazan Ukrayna'yı terk etmeye çalıştı ancak başaramadı

Interpol’ün aradığı üç yabancı Ukrayna’dan ayrılmaya çalıştı ancak sınır muhafızları tarafından yakalandı.

Bunlardan ikisi, Kıyiv sınır muhafızları tarafından Uluslararası Borıspil Havalimanı kontrol noktasında gözaltına alındı.

Dubai’ye uçuş sırasında, Interpol veritabanı yolculardan birisi için uyarı verdi. İncelemede, Hindistan vatandaşı Tacik kolluk kuvvetleri tarafından dolandırıcılıktan aranıyordu.

Diğer yabancı ise, İstanbul’a giden bir uçuşta yolcuların kontrolü sırasında sınır muhafızları tarafından tepsi edildi. Bir İsrail vatandaşı, İsrail kolluk kuvvetleri tarafından İsrail’de yasadışı silah kaçakçılığı suçu işlediği için aranıyordu.

Harkiv Havaalanında ise sınır muhafızları Türkmenistan’dan gelen bir kalpazanı gözaltına aldı. İstanbul’a da uçmaya çalışıyordu. Denetim sırasında, sınır muhafızları, yabancının anavatanında arandığını ve kalpazanlık suçu işlediğinden şüphelisi olduğu belirlendi.

Türkmenistan’da “Sahte para veya menkul kıymetlerin satışı veya satışı için basma” suçundan aranıyordu. Yakalanan yabancılar polise teslim edildi ve Kıyiv’deki Interpol Bürosuna bildirildi.

Muhabir: Konstatin Konevets – Kıyiv

Her gün Ukrayna ve dünya gündemine dair haber ve analizler ücretsiz olarak cep telefonunuza gelsin ister misiniz?

Siz de ‘Zamanım yok, hazır önüme gelsin’ diyenlerdenseniz, günün öne çıkan gelişmeleri ve gündeme dair analizlerini WhatsApp uygulaması aracılığıyla telefonunuza toplu halde gönderiyoruz. Bunun için yapmanız gereken çok basit iki işlem var.

WhatsApp Bültene nasıl üye olabilirsiniz?

  1. Numaramızı hiç kaydetmeden buraya tıklayıp direk “bülten” yazabilirsiniz.

2. UkraynaHaber.com’a ait +380636656525 numarasını telefon rehberinize kaydedin.

Mobil cihazınızdan WhatsApp uygulamasını açın ve bu numaraya “Bülten” yazarak bir mesaj atın.

Hepsi bu kadar…

Telefon numaranız kesinlikle başka kişilerle paylaşılmayacaktır ve sadece WhatsApp bülteni için kullanılacaktır.

Bülten üyeliğinizi nasıl sonlandırabilirsiniz?

WhatsApp’ınıza mesaj gelen numaramıza sadece “İPTAL” yazılı bir mesaj atarak üyeliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

Gelen bültenimizi telefonunuzdaki diğer numaralara göndererek haber ve analizleri YouTube.com/UkraynaHaber‘teki videoların daha çok kişiye ulaşmasına katkıda bulunabilirsiniz.


YouTube KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN


TELEGRAM KULLANIYORSANIZ HABERLERDEN CANLI YAYINLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İSTİYORSANIZ TEK TIKLA KANALIMIZA ABONE OLABİLİRSİNİZ…


Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu