Gündem

Ukrayna Parlamentosu Başkanı Rozumkov’dan, şehitler için Türkçe başsağlığı mesajı

Bitlis Tatvan kırsalındaki helikopter kazasında 11 asker şehit oldu, 2 asker de yaralandı. Acı haber sonrası Ukrayna Parlamentosu Başkanı Türkçe başsağlığı mesajı paylaştı.

Türkiye’nin doğusunda Bingöl’den Tatvan’a gitmek için havalanan, Türkiye Cumhuriyeti Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na ait Cougar tipi bir helikopter dün “hava koşulları” nedeniyle düştü; helikopterde bulunan askerlerden 11’i şehit oldu, 2’si ise yaralandı.

Acı haber sonrası Ukrayna Parlamentosu Başkanı Dmıtro Rozumkov sosyal medya hesabından; hem Ukraynaca, hem de Türkçe başsağlığı mesajları paylaştı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop’u da etiketleyen Rozumkov mesajında; “Bitlis’te askeri helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden Türk askerleri için en derin taziyelerimi iletirim. Şehitlerin aileleri ve yakınlarına güç ve sabırlar, yaralananlara acil şifalar diliyorum. @MustafaSentop (Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop)”  ifadelerini kullandı.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy’den, şehitler için Türkçe başsağlığı mesajı

Acı haber sonrası Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy sosyal medya hesabından; Ukraynaca, Türkçe hem de İngilizce başsağlığı mesajları paylaştı.

Türkiye Reisicumhuru ve AKP Genel Başkanı Recep T. Erdoğan’ı da etiketleyen Zelenskıy mesajında; “Dün Bitlis ilinde meydana gelen helikopter kazasında tüm şehitlerin ruhları şad mekanları cennet olsun, onların ailelerine sabır, yaralılara acil şifalar diliyorum. @RTErdogan (Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı)” İfadelerini kullandı.

 

Ukrayna Başbakanı Şmıhal’dan, şehitler için Türkçe başsağlığı mesajı

Acı haber sonrası Ukrayna Başbakanı Denıs Şmıhal sosyal medya hesabından hem Türkçe hem de Ukraynaca başsağlığı mesajları paylaştı.

Şmıhal mesajında; “Türkiye’den gelen acı haberi büyük üzüntüyle öğrendim. Hayatlarını kaybeden şehitlere rahmet, ailelerine sabır, yaralılara ise acil şifalar diliyorum. Türk milletinin başı sağ olsun.” İfadelerini kullandı.

 

KORGENERAL OSMAN ERBAŞ DA ŞEHİT OLDU

Şehit olan askerlerden birinin Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş olduğu öğrenildi. Korgeneral Erbaş, yaklaşık 5 yıldır 8. Kolordu Komutanlığını yürütüyordu.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu