Medya

Anadolu Ajansı’nın, ‘Euronews Türkçe’ bölümünün kapatılacağı haberi yalan çıktı

Euronews: Türkçe dijital servisi çok başarılı, kapatma kararı yok

Anadolu Ajansı’nın Fransa Ulusal Gazeteciler Sendikası’nın (SNJ) açıklamasına daha önce yapmış olduğu açıklamaya dayandırarak Euronews’in Türkçe ve İtalyanca dillerindeki yayınlarını kapatacağını duyurdu.

AA’nın haberiyle ilgili açıklama yapan Euronews yönetimi, “Euronews yönetimi ile temasa geçmeden ve doğruluğu teyit edilmeden bu tür bir haberin yayına konması büyük bir şaşkınlık yarattı” denildi.

Euronews’ten yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Dünyanın dört bir yanında, birçok özel medya kuruluşunun Covid-19 krizinin zorluklarıyla baş etmek zorunda kaldığı bir dönemde, dünyadaki diğer şirketlerde olduğu gibi Euronews içinde de bu zorluklarla nasıl mücadele edileceği konusunda karar verilmesi tartışılmaktadır. Türkçe yayınlarının geleceğiyle ilgili bir karar alınması durumunda elbette, Euronews yönetimi bununla ilgili resmi açıklamayı yapacaktır. Bununla birlikte yönetim olarak şu ana kadar Türkçe yayınlarının durdurulacağına dair resmi bir açıklama yapılmamıştır.”

Euronews’in dijital servisin çok başarılı olduğu vurgulanan açıklamada, “Türkçe servisinin yayın ekibinin bağımsız ve yüksek kalitedeki haberciliğinden gurur duymaktadır. Türkçe servisi, performansıyla, Euronews’in en çok okunan dijital servisleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Türk medya dünyasında önemli bir yer teşkil eden Euronews Türkçe servisi, Türkiye’deki sosyal medyada da en geniş erişime sahip kanallardan birisidir.” denildi.

Merkezi Fransa’nın Lyon şehrinde bulunan Euronews, Türkçe dahil 12 dilde yayın yapıyor ve bünyesinde 500’den fazla gazeteci bulunduruyor. Euronews, AA’yı yalanladı: Türkçe servis kapatılmayacak

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu