Sağlık

SON DAKİKA | Ukrayna, Türkiye’yi kırmızı ülkeler listesine aldı, gelenler karantinada kalacak

Ukraynalılar, "yeşil" bölge ülkelerinden döndükten sonra 14 günlük bir zorunlu tecride gitmiyor…

Ukrayna Sağlık Bakanlığı, 18 Aralık 2020 itibariyle “kırmızı” ve “yeşil” bölgelerdeki ülkelerin listesini güncelledi.

Ukraynalı turistlerin gözde tatil destinasyonu Türkiye artık kırmızı listede. Türkiye’de vaka sayılarının artması nedeniyle kırmız listeye alındı.

Türkiye’den gelenler artık 14 gün karantinada kalmak zorunda. Ya kendi istedikleri bir yerde ya da devletin öngördüğü yerde 14 gün karantinada kalınması şart. Karantinadan çıkmanın tek koşuluysa Ukrayna’da yaptırdıkları “Covid-19” testinin sonucunun negatif olması.

Ukraynalıların en çok ziyaret ettiği ülkeler arasında yer alan; Bulgaristan, Hırvatistan ve Karadağ “kırmızı” kalmaya devam ediyor. Aynı zamanda, bu ülkelerin bazılarında daha katı kısıtlamalar yürürlüğe girdi.

“Yeşil” ülkeler listesinde 146 ülke bulunmakta bu ülkelerden bazıları şöyle: Polonya, İngiltere, Almanya, Belarus, Rusya, İsrail, Kanada, Fransa, İspanya, Kazakistan. Özellikle kışın popüler tatil ülkesi Mısır ise “yeşil” kalmaya devam etti.

“Kırmızı” ülkeler listesinde 47 ülke bulunuyor bazıları şöyle; Gürcistan, Litvanya, ABD, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Portekiz, Türkiye, Moldova, Avusturya, Romanya ve Moldova dahil ülkeyi.

18 Aralık’da Ukrayna Sağlık Bakanlığının yayınladığı “Kırmızı” ve “yeşil” ülkelerin tam listesi:

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu