Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Gündem

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar Ukrayna’da

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, dün geldiği Ukrayna'nın başkenti Kıyiv'de resmi temaslarını sürdürüyor.

TC Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, resmi ziyaretlerde bulunmak üzere Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’e geldi.

Boryspil Havalimanı’nda Ukrayna Savunma Bakan Yardımcısı Anatoli Petrenko, Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere ile Ukraynalı ve Türk yetkililer tarafından karşılanan Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar için askeri tören düzenlendi.

Törenin ardından Bakan Akar, Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçiliğini ziyaret ederek Büyükelçi Yağmur Ahmet Güldere’den çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Ziyaret sırasında Büyükelçi Güldere, makam odasında sergilediği ve Ukraynalı bir kadın tarafından yazılan notu da Bakan Akar’a gösterdi.

Suriye’nin İdlib kentinde 28 Şubat’ta rejim güçlerinin düzenlediği ve 33 askerin şehit olduğu saldırının ardından yaşlı bir Ukraynalı kadın tarafından Büyükelçilik binasının önüne gelerek bir karanfil eşliğinde bırakılan notta, “Allah Türk askerlerini korusun Ukrayna sizinle” ifadeleri yer aldı.

Türk ve Ukrayna bayraklarının da yer aldığı duygulandıran notu okuyan Bakan Akar, “Türkiye ve Ukrayna arasındaki dostluğun en güzel örneği” diye konuştu.

Bakan Akar daha sonra Kırım Tatarlarının Millî Lideri ve Ukrayna Parlamentosu Milletvekili Mustafa Mustafa Cemilev, Ukrayna Parlamentosu Milletvekili ve Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Rüstem Umerov, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Ukrayna Özel Gözlem Misyonu Başkanı Halit Çevik, Uluslararası Türk-Ukrayna İş Adamları Derneği Başkanı Burak Pehlivan, Dünya Ahıska Türkleri Birliği Ukrayna Temsilcisi ve Ukrayna Ahıska Türkleri Vatan Cemiyeti Başkanı Marat Rasulov ve Odesa Bölge Meclis Başkan Yardımcısı Yuriy Dimçoğlu ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

Yemeğe, Millî Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ile Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere de katıldı.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]