Sağlık

Ukrayna’da merdivenden düşerek yaralanan genç tedaviye alındı

Ukrayna'da merdivenden düşerek yaralanan ve ailesinin talebi üzerine Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla Nevşehir Kapadokya Havalimanına getirilen genç, Aksaray'da özel bir hastanede tedaviye alındı.

Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’de merdivenden düşüp yaralanan ve ailesinin talebi üzerine TC Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla Nevşehir Kapadokya Havalimanına götürülen genç, Aksaray’da özel bir hastanede tedaviye alındı.

Ukrayna’da diş hekimliği fakültesinde eğitim gören 19 yaşındaki Ömer Sami Şimşek, oturduğu binanın merdivenlerinde ıslak zeminde ayağı kayınca düştü.Omuriliğinde kırık oluşan ve Ukrayna’da tedavi gören genç, ailesinin başvurusu üzerine Sağlık Bakanlığınca gönderilen ambulans uçakla Nevşehir’deki Kapadokya Havalimanına sevk edildi.

Daha sonra ambulansla Aksaray’daki özel bir hastaneye nakledilen Şimşek, burada beyin cerrahi servisinde tedaviye alındı.

Ömer Sami Şimşek, Türk basınına yaptığı açıklamada, devletinin sağladığı bu imkanlardan dolayı çok minnettar olduğunu söyledi.

Şimşek: “Ukrayna’nın imkanları iyi olmadığı için devletime başvurmak zorunda kaldım. Onlar da sağ olsun olumlu cevap verdiler. Geldim memleketime tedavimi olacağım. Herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu