Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Sağlık

Ukrayna’da merdivenden düşerek yaralanan genç ambulans uçakla Türkiye’ye götürüldü

Ukrayna'da merdivenden düşerek yaralanan genç, ailesinin talebi üzerine Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla Türkiye'ye götürüldü

Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’de diş hekimliği fakültesinde okuyan 19 yaşındaki Ömer Sami Şimşek, oturduğu binanın merdivenlerinde ıslak zeminde ayağı kayınca düştüğü bildirildi.

AA’nın haberine göre omuriliğinde kırık oluşan ve hafta başından beri bu ülkede tedavi gören genç, ailesinin başvurusu üzerine Sağlık Bakanlığınca gönderilen ambulans uçakla Nevşehir’deki Kapadokya Havalimanına götürldü.

Şimşek’nin diğer yakınlarıyla birlikte havalimanında uçağı bekleyen babası Serkan Şimşek, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Oğlum Ukrayna’da üniversite eğitimi görüyordu. Düşme sonucu belinde kırık oluştu. Orada tedavi görüyordu. Allah razı olsun, başta Sağlık Bakanımız olmak üzere yetkililere teşekkür ediyorum.” dedi.

Daha sonra ambulansla Aksaray’daki özel bir hastaneye nakledilen Şimşek, burada beyin cerrahi servisinde tedaviye alındı.

Ömer Sami Şimşek, gazetecilere yaptığı açıklamada, devletin sağladığı bu imkanlardan dolayı çok minnettar olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve tüm ekibine teşekkür eden Şimşek, şunları kaydetti:

“Allah hepsinden razı olsun, bana bu imkanı sağladıkları için. Dikkatsizliğim üzerine merdivenlerden düştüm. Omurgam kırıldı. Orada hastaneye gittim. İmkanları iyi olmadığı için devletime başvurmak zorunda kaldım. Onlar da sağ olsun olumlu cevap verdiler. Geldim memleketime tedavimi olacağım. Herkese çok teşekkür ediyorum.”

Türkmenistan’daki tibia kırığı olan hasta ambulans uçakla Türkiye’ye getirildi

Türkmenistan’da yaşayan ve tibia (kaval kemiği) kırığı teşhisi konulan 52 yaşındaki Türk vatandaşı, ambulans uçakla Türkiye’ye getirildi.

Hastayı taşıyan ambulans uçak, saat 18.00’de Ankara Esenboğa Havalimanı’na indi.

Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta yaşayan Türk vatandaşı, Uluslararası Travmatoloji Hastanesinde konulan “tibia parçalı kırığı” teşhisinin ardından ülkesinde tedavi olmak istemesi üzerine Ankara’daki bir özel hastaneye sevk edildi.

Türkiye’de tedavi olmak isteyen hasta Bakü’den İstanbul’a getirildi

Azerbaycan’da özofagus (yemek borusu) kanseri teşhisi konan 51 yaşındaki Telat Vargün, Türkiye’de tedavi olma isteği üzerine ambulans uçakla Bakü’den İstanbul’a getirildi .

Tedavi olmak için Türkiye’nin Bakü Büyükelçiliği’ne başvuru yapan Vargün’ün talebi Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’na iletildi.

Vargün, Sağlık Bakanlığı’na ait TC-RSB kuyruk numaralı ambulans uçakla Bakü’den alınarak 19.30’da İstanbul Atatürk Havalimanı’na getirildi.

Bakanlığa ait ambulansa alınan Vargün, tedavisi için Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]