SağlıkVideo

VİDEO | Syaivo ve Meridyen, Kıyiv’deki sağlık çalışanlarına yemek ve baklava ikram etti

Syaivo ve Meridyen, sağlık çalışanlarına kumanya ile moral verdi.

Uluslararası Kültür Merkezi “Syaivo” ve Uluslararası Meridyen Okulu, Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’de koronavirüsle mücadele eden üç hastaneden birisi olan, “9” Numaralı Kıyiv Şehir Hastanesinin çalışanlarına öğle ve akşam yemeğiyle baklava ikram etti.

Syaivo ve Meridyen’in koronavirüs Covid-19 hastalarının tedavisinin devam ettiği hastane çalışanlarına ikram organizasyonu, iki kurumun bir yılı aşkın süredir müşterek koordine ettikleri yardım kampanyaları çerçevesinde gerçekleşti.

Syaivo ve Meridyen Okulu yetkilileri, dünya çapındaki Covid-19 salgının Ukrayna ayağında zorlu mücadelenin ön saflarında yer alan Kıyiv şehir hastanesinin 60 personeli doktorlarına, öğle yemeği ve akşam yemeği baklava ikram ederek onlara moral vermek istediklerini söyledi.

Kültür merkezi yönetimi ve eğitimcileri, 9 Numaralı Kıyiv Şehir Hastanesinin Başhekimi Mıhaylo Valük ve yardımcısı karşıladı.

Uluslararası Kültür Merkezi Syaivo Başkanı Volodımır Serhiyçuk oldukça riskli bir zamanda doktorların özverili ve önemli çalışmalarından dolayı duydukları minnettarlığını dile getirdi.

Serhiyçuk, hastane ekibine misafirperverlikleri, hayatlarını adadıkları vazifeleri sırasında küçük yapmak istedikleri küçük bir katkıyı geri çevirmedikleri için teşekkür etti.

Başhekimi Mıhaylo Valük ise tüm hastane personeli adına Syaivo ve Meridyen’e teşekkür ederek, “Önemli bir zamanda bir sosyal yardım projesinin inisiyatifini aldılar ve projeyi başarıyla hayata geçirdiler” dedi.

Sağlık çalışanlarına ikram edilen yemekler, Meridyen Okulları bünyesindeki Meridyen Anaokulu mutfağında özenle hazırlanıp paketlendi.

Muhabir: Yunus Erdoğdu – yunuserdogdu@hotmail.com

Twitter: @erdogduy

Facebook: facebook.com/erdogduy

İnstagram: instagram.com/ukraynahabercom/

Telegram:
https://t.me/ukraynahaber
WhatsApp:

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu